SpaceX Starlink internet hizmetini İngiltere’ye de taşıdı!

Avatar of admin@teknodate.com
Spacex Starlink Internet Hizmetini Ingiltereye De Tasidi.png
Spacex Starlink Internet Hizmetini Ingiltereye De Tasidi.png

Starlink Elon Musk’ın SpaceX şirketi ile gerçekleştirmek istediği en deli projelerinden biri. Hatta artık bu projenin gerçekleştiğini söylemememiz mümkün. Zira SpaceX, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile beta testlerine başladı. Gelen haberlere bakılırsa Starlink çılgınlığı şimdi ise İngiltere’ye sıçradı.

STARLİNK ARTIK İNGİLTERE’DE

Business Insider’ın haberine nazaran, SpaceX, İngiltere’de beta testlerine başladı. Haberde İngiltere’de telekomünikasyondan görevli Ofcom’un SpaceX’e resmi izin sağlamış olduğu söylenirken, ülkedeki kullananların firmanın halka açık beta testi için kitlerini çoktan almış olduğu açıklandı. Haberde İngiltere’deki Starlink ücretleri de yer aldı.

Starlink

İŞTE İNGİLTERE’DEKİ STARLİNK ÜCRETLERİ

Buna nazaran Starlink’in beta testine kaydolan kişiler, ilk olarak Starlink kit isminde olan ekipmanlar için 439 sterlin ödemek zorunda. Starlink aylık abonelik tutarı ise 84 sterlin olarak belirlenmiş. Bu fiyatlar ABD ve Kanada’daki fiyatlandırmalara oldukça benzer. Peki Starlink’in İngiltere’deki hız değerleri iyi mi?

BETA KULLANICISI HIZ DEĞERİNİ AÇIKLADI

Haberde görüşüne yer verilen kırsal kesimdeki bir Starlink beta kullanıcısı, daha ilkin 0,5 mbit indirme hızı elde ettiğini sadece uzaydan internet Starlink yardımıyla indirme hızının 85 mbps’e kadar çıktığını ifade ediyor. SpaceX ise 26 Ekim’de abonelerine gönderilmiş olduğu bir e-postada, beta testine katılan kullananların 50 ila 150 Mbps içinde bir hız kıymeti bekleyebileceklerini söylemişti. Doğal Starlink uydularının sayısı arttıkça internet hizmeti daha iyi bir hale gelecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Naz Mila durmuyor! Ormanda yarı çıplak pozlar verdi Naz Mila durmuyor! Ormanda yarı çıplak pozlar verdi
WhatsApp'a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası şikayet yağdı!WhatsApp’a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası yakınma yağdı!
Astsubay nasıl olunur? Havacı, denizci, Jandarma, sağlık, yedek astsubay olma şartları!Astsubay iyi mi olunur? Havacı, denizci, Jandarma, sıhhat, yedek astsubay olma şartları!
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Rusyada Yetkililere Whatsapp Kullanmayin Tavsiyesi.jpg

WhatsApp gizlilik sözleşmesi 2021 son durum… WhatsApp sözleşmesi iptal mi oldu? WhatsApp sözleşmesi kabul edenler ne olacak?

Next Post
Whatsapptan Gizlilik Sozlesmesi Ile Ilgili Yeni Aciklama.jpg

WhatsApp’tan gizlilik sözleşmesi ile ilgili yeni açıklama!

Related Posts