Telegram uygulaması nedir, nasıl kullanılır? TELEGRAM kimin? Telegram güvenli mi?

Avatar of admin@teknodate.com
5ffb281070380e0f38c6c12b.jpg
5ffb281070380e0f38c6c12b.jpg

Telegram uygulaması WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle beraber en oldukça araştırılan uygulamalar içinde yer aldı. TELEGRAM Rus programcısı Pavel Durov geliştirilmiş bir uygulama olup akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılan bir uygulamadır. Peki fakat TELEGRAM güvenli mi, nasıl kullanılır? 

Telegram nedir, nasıl kullanılır?

Telegram bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram rahat, süratli ve güvenilir olma özelliğiyle ön plana çıkmaktadır ve tüm cihazlarınızda eşitlenebilmektedir. Dünyada 400 milyondan fazla kullanıcısı vardır. 

Ek olarak WhatsApp’a alternatif Signal uygulamasına da bakmalısınız.

Telegram üstünden dünyadaki beraberce mesajlaşabilir, mesajları cihazlarınızda eşitleyebilirsiniz. Medya ve dosyaları sınırlama olmaksızın gönderebilir, kendi deposunda mesajlarınızı saklayabilirsiniz. 

Telegram üstünden 200 bin kişinin bulunmuş olduğu söyleşi grupları oluşturabilir, birbirinize gif yollayabilirsiniz. Minimalist bir tasarımı vardır ve yalın ve kolay kullanıma haizdir. Telegram uygulamasında reklam yoktur ve parasızdır. 

Telegram gizlilik politikası nedir?

Telegram platformunun yapmış olduğu açıklamada ”Gizliliğinizi ciddiye alıyoruz ve üçüncü tarafların verilerinize asla erişmesine izin vermiyoruz.” ifadeleri yer almıştır. Telegram, en üst düzeyde gizlilikle ilgilenenler için Gizli saklı Sohbetler seçeneğini sunuyor. Gizli saklı Söyleşi mesajları, her iki katılımcı cihazdan da otomatikman kendini yok edecek şekilde programlanabilir. Bu şekilde, kaybolan her türlü içinde ne olduğu (mesajlar, fotoğraflar, videolar ve hatta dosyalar) gönderebilirsiniz. Gizli saklı Sohbetler, bir mesajın yalnızca hedeflenen alıcı tarafınca okunabilmesini sağlamak için uçtan uca şifreleme kullanır.

Telegram güvenli mi?

Telegram uygulaması birçok mağazada güvenli bir uygulama olarak sunulmaktadır. Kullanım kolaylığıyla beraber en iyi güvenliği sağlamayı misyonumuz haline getirdik. Telegram’daki sohbetler, gruplar, medya vb. dahil olmak suretiyle her şey 256 bit bakışımlı AES şifrelemesi, 2048 bit RSA şifrelemesi ve Diffie – Hellman güvenli anahtar değişimi kombinasyonu kullanılarak şifrelenir.

TELEGRAM kimin?

Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafınca yaratılmıştır. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. Ağustos 2013’te gösterim hayatına adım atmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
5ffb2e6f70380e0f38c6c137.jpg

Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Signal kimin? Signal güvenli mi?

Next Post
5ffe081b70380e15a4e7f75c.jpg

10 milyar yaşında gezegen keşfedildi

Related Posts