Telegram WhatsApp uygulamasının yerini alabilir

Avatar of admin@teknodate.com
Telegram Whatsapp Uygulamasinin Yerini Alabilir.jpg
Telegram Whatsapp Uygulamasinin Yerini Alabilir.jpg

Geçtiğimiz haftaya damga vuran konulardan birisi de Facebook’un WhatsApp kullanıcı sözleşmesinde yapmış olduğu değişim olmuştu. Bu değişim ile beraber WhatsApp’taki veriler Facebook ve Facebook şirketleriyle paylaşılabilecekti.

Haliyle bu duruma olan tepkiler çığ benzer biçimde terfi etti. Tepkiler üstüne Facebook, Avrupa ülkelerindeki kullananların yeni sözleşme şartlarından etkilenmeyeceğini duyurdu.

Türkiye ise Avrupa’dan muaf tutularak bu şartın haricinde bırakıldı. Doğrusu Türkiye’deki kullanıcılar WhatsApp’ın yeni sözleşmesini kabul etmeden uygulamayı kullanmaya devam edemeyeceklerdi.

WHATSAPP’I BIRAKIP TELEGRAM’A GEÇİŞ YAPTILAR

Nitekim bu durum Türkiye’de tepki ile karşılandı. Pek oldukça kullanıcı WhatsApp’ı silerek, Telegram’a geçmeye başladı.

Doğal olarak ki şunu belirtmemiz gerekiyor. Telegram’da düzgüsel gönderdiğiniz mesajlarda uçtan uca şifreleme sistemi yok. Bunun için mesajın şifrelenmesini isterim seçeneğini işaretlemeniz lüzumlu.

Bir tek hafta sonunda binlerce şahıs WhatsApp’ı silerek Telegram kullanmaya başladı. Telegram’ın fazlaca fonksiyonel bir uygulama olduğu kati. Ek olarak kullanıcı sayısı da Signal ve benzeri uygulamalara nazaran fazlaca fazla. Bu sebepten dolayı WhatsApp’ın yerine geçebilecek en kuvvetli ismin Telegram bulunduğunu söyleyebiliriz.

Koronavirüs kısıtlamaları yakında kaldırılabilir: Bir tek bir şartla!

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Hande Erçel ile Kerem Bürsin'den dedikoduları alevlendiren fotoğraf Hande Erçel ile Kerem Bürsin’den dedikoduları alevlendiren fotoğraf
Şarj girişi olmayan iPhone 13 başarılı olabilir mi?Şarj girişi olmayan iPhone 13 başarıya ulaşmış olabilir mi?
Öğretim görevlisi nasıl olunur? Üniversitede, meslek yüksek okulunda öğretim görevlisi olma yoluÖğretim görevlisi iyi mi olunur? Üniversitede, meslek yüksek okulunda öğretim görevlisi olma yolu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Solarwinds Saldirisinin Kazuar Arka Kapisiyla Ilgili Oldugunu Tespit Edildi.jpg

“SolarWinds” saldırısının “Kazuar arka kapısı”yla ilgili olduğunu tespit edildi

Next Post
Rusyada Yetkililere Whatsapp Kullanmayin Tavsiyesi.jpg

WhatsApp gizlilik sözleşmesi 2021 son durum… WhatsApp sözleşmesi iptal mi oldu? WhatsApp sözleşmesi kabul edenler ne olacak?

Related Posts