Tesla 2021 ile otonom araç satışına mı başlıyor?

Şirket içinden sızan bilgilere bakılırsa Tesla 2021 içinde otonom sürüşü ayrı ve yasal bir opsiyon olarak sunmaya hazırlanıyor. Autopilot isminde meşhur Tesla uygulaması böylece artık sürüş asistanı olarak değil, full kapasite otonom sürüş teknolojisi olarak satılacak.

TESLA AUTOPİLOT ABONELİK GEREKTİRECEK

Öte taraftan, bu paketin tek seferlik bir ödeme olarak değil, bir abonelik olarak satılacağı da kati. Böylece 10 bin dolarlık tutarı tek seferde ödeyip de hizmetten memnun kalmayanlar yada oldukca sık kullanmayanlar, diledikleri vakit abonelikten çıkıp otonom sürüşü kapatabilecekler.

Bir öteki deyişle, bu özellik aslen otomobilde dahili olacak bulunacak sadece abonelik ücretini ödeyenler için özelliğin kullanımı açılacak.

Tesla’nın Autopilot özelliği uzun süredir kullanımdaydı sadece pek oldukca kullanıcı bu özelliğe güvenerek aracı otonom sürmek istediği için ölümlü kazalar yaşanmıştı. Bunun üstüne Federal Hükümet otonom sürüşün yasa dışı bulunduğunu ve Autopilot’un sadece sürüş asistanı olarak satılabileceğini hatırlatmıştı.

Tesla’nın şimdi yine full otonom sürüş satmaya hazırlanması, ABD’de bu mevzuda yasaların elinin kulağında bulunduğunu da ortaya çıkarıyor. Musk’ın Twitter’dan verdiği ipuçlarına bakılırsa ise, yeni yasa 2021’in ilk aylarında çıkacak.

Peki sizce dünya otonom sürüşe hazır mı? Siz hemen hemen 120 km hızla giden 1 ton ağırlığındaki bir otomobili, içinde siz varken suni zekaya teslim etmeye hazır mısınız?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Cift Ekranli Lg Wing On Siparise Ci Uupx Cover.jpg

LG Wing 2021’de Türkiye’de satışa çıkabilir!

Next Post
12739715 700x400.jpg

iPhone 13 ailesi şaşırtacak! – Teknoloji Haberleri

Related Posts