TikTok’tan yeni gizlilik güncellemesi! – Teknoloji Haberleri

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi sonucu malumunuz. Ortalama bir haftadır gündemde olan bu karar, toplumsal medyada ortalığı deyim yerindeyse karıştırdı. Bu süreçte birçok kullanıcı Telegram, Signal ve BiP benzer biçimde WhatsApp alternatiflerine geçiş yaptığını belirtti. WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ise kullananların bazı verilerinin Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılması için kullanıcılardan izin istiyordu. WhatsApp’ın bu izni istemesinin peşinden, bir toplumsal medya platformu daha gizlilik mevzusuyla gündeme geldi. Bu isim TikTok oldu. Fakat TikTok’un hedefinde gizliliği ön plana alan bir güncelleme var.

İŞTE GELEN GİZLİLİK AYARLARI

Güncelleme sonrası bugünden itibaren 13 ve 15 yaş aralığındaki tüm kullanıcı hesapları için varsayılan gizlilik ayarı hususi olarak değiştirilecek. Hususi bir TikTok hesabı ile bir tek TikTok kullanıcısının onayladığı takipçiler kişinin paylaşılan videolarını görebilecek.

TikTok gizlilik güncellemesi

Daha genç TikTok kullanıcıları için de ek değişimler meydana getiren TikTok, bu kişilerin videolarına yorum yapma seçeneklerini tekrardan belirledi. Buna gore 13-15 yaş aralığındaki kullanıcılara bir tek Dostlar ve Hiçkimse seçeneği sunulacak. Böylece kişiye bir tek Dostlar’ı yorum yapabilecek. Yorum yapabilme ayarlarında Hepimiz seçeneği ise kaldırılacak. Düet ve Stitch ayarları bir tek 16 yaş ve üstü kullanıcılar tarafınca oluşturulan içeriklerde kullanılabilecek. 16-17 yaş arası kullanıcılar için varsayılan ayar Dostlar olarak ayarlanacak. Ek olarak yalnız 16 yaş ve üstü kullanıcılar tarafınca oluşturulan videoların indirilmesine izin verilecek. 16-17 yaş arası kullanıcılar için ise bu ayar etkinleştirilmediği sürece Kapalı olarak ayarlanacak. 13-15 yaş arasındaki kullanıcı hesaplarının ”Hesabınızı başkarına önerin” seçeneği de varsayılan olarak kapalı hale getirilecek.

TİKTOK BAZI KISITLAMALAR DA GETİRİYOR

TikTok’ta canlı yayınlar da fazlasıyla popüler. Platform şimdi ise 16 yaş ve üstü kullanıcılarına canlı gösterim ve direkt mesajlaşmayı kısıtlıyor. Ek olarak sanal hediyelerin satın alınması, gönderilmesi ve kabul edilmesi de 18 yaş ve üstüyle sınırlandırılacak. Ek olarak ebeveynlerin Aile Eşleme Modu yardımıyla evlatlarının TikTok deneyimine engellemeler koymalarının da önü açılacak.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kimler koronavirüs aşısı olacak? Sıralama netleştiKimler koronavirüs aşısı olacak? Sıralama netleşti
Fiyat/performans odaklıydı, teste girdi! İşte sonuçFiyat/performans odaklıydı, teste girdi! İşte netice
33 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 33?33 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 33?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Samsung Galaxy S20 Fenin Dxomark Puani Aciklandi.png

Samsung Galaxy S20 FE’nin DxOMark puanı açıklandı!

Next Post
1610556001 Dunya Ekonomik Forumu 2020li Yillarda Istihdami Etkileyecek 5 Buyuk Degisiklik.jpg

Dünya Ekonomik Forumu: 2020’li yıllarda istihdamı etkileyecek 5 büyük değişiklik

Related Posts