Trendyol hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları

Avatar of admin@teknodate.com
1609947889 Trendyol hesap silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

Günümüzde bir bağımlılık haline gelen alışveriş, kimi zaman sorunlara yol açabiliyor. Dozunda meydana gelen alışveriş yararlı olabilirken, kimi zaman de indirimlere kendini fazla kaptıran kişiler tabiri caizse borç batağına düşebiliyor. Bu durumda en mantıklı seçeneklerden biri alışveriş sitelerinde yer edinen üyelikleri iptal etmek oluyor. Trendyol hesabını da silebilmek mümkün, Trendyol’dan gelecek maillerin önüne geçmek de. İşte Trendyol hesap silme bağlantı bilgisi ve öteki yöntemler…

Trendyol Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Trendyol Hesap Silme Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

Trendyol hesap silme 2020 senesinde bilgisayar üstünden de yapılabiliyor. Bunun için ilk olarak aşağıda paylaştığımız bağlantı vasıtasıyla hesabınıza giriş yapmalısınız.

 • Trendyol hesabınıza giriş yapmak için TIKLAYINIZ!
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında sol sekmede yer edinen “Kullanıcı Bilgilerim” kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Hesabımı Kapat” seçeneğine tıklayarak devam edin.

Görsel 2

 • Ondan sonra karşınıza aşağıdaki informasyon notu çıkacaktır. Sisteme kayıtlı olan e-posta adresinizi denetim ettiğinizde Trendyol’dan bir mail geldiğini görmüş olacaksınız. Gelen mailde “Hesabımı Kapat” butonuna yine tıklamanız istenir. Bu butona tıkladığınız takdirde hesabınız kapatılır.
 • Görsel 3

Hesabınızı kapatabilmeniz için ilk seçeneğiniz budur. Bunun haricinde bir yöntemle daha Trendyol hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunun için:

 • Ilk olarak paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayın. Trendyol hesap silme formunu indirmek için TIKLAYINIZ!
 • Bu bağlantıya tıkladığınızda Trendyol hesap silme formu bilgisayarınıza indirilecektir.
 • Ondan sonra formdaki ad, soyad, telefon, e-posta şeklinde detayları doldurduktan sonrasında hesabınızın silinmesi yönündeki talebinizi III numaralı bölüme yazın.
 • İlgili tüm detayları doldurduktan sonrasında bu formu kvkk@trendyol.com adresine gönderin.
 • Eğer Trendyol’da bir şirket hesabına sahipseniz elektronik imza şeklinde seçenekleri kullanarak da formda verilen mail adresine mail gönderebilirsiniz.
 • Bunların haricinde verilen adreslere yazılı olarak başvurma seçeneğiniz de vardır. Formda yer edinen yönergeleri dikkatlice okuyup sizin için en uygun bulunduğunu düşündüğünüz kontakt yöntemini tercih edebilirsiniz.

Hesabınızı kapattıktan sonrasında verilerinizin tamamıyla silinip silinmediğinden de güvenli olmanız gerekir. Bu biçim hem de Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak da lüzumlu detayları ihtiva eder ve tüm verilerinizin silinmesini istediğinize dair bir formdur. Bu seçenekler haricinde direkt bir Trendyol hesap silme linki yoktur.

Trendyol Hesap Silme Telefondan Nasıl Yapılır?

Trendyol uygulamasını telefonunuza AppStore yada Google Play Store’dan indirerek de kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

 • Trendyol hesabı kapatma işlemini hesabınız üstünden yapmak istiyorsanız kesinlikle bilgisayar kullanmanız gerekir. Şu sebeple Trendyol mobil uygulamasında “Kullanıcı Bilgilerim” sekmesinde bu seçenek yoktur.
 • Fakat Trendyol hesap silme formunu yukarıda paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklayarak telefonunuza da indirebilir, doldurduktan sonrasında mail yolu ile Trendyol’a ulaştırabilirsiniz.

Trendyol Mail ve Sms Bilgilendirmeleri Nasıl Kapatılır?

Trendyol üyeliği olan kişilere kampanyalarla ilgili ileti ya da e-posta gönderilebilir. Bu durum da bir süre sonrasında kullanıcıları rahatsız etmeye başlayabilir. Eğer kampanya ya da öteki mevzular hakkında informasyon sahibi olmaya gerekseme duymuyorsanız, aşağıda anlattığımız yönlendirmelere uyarak tarafınıza e-posta yada SMS gönderilmesini engelleyebilirsiniz.

Fakat kargo takip edeni ve teslimi, iade talebi şeklinde mevzularda tarafınıza e-posta yada SMS kanalıyla bilgilendirme yapılması sizin yararınızadır. Bunu aslına bakarsan iptal etme şansınız yoktur. Eğer Trendyol’dan gelen hiçbir maili görmek istemiyorsanız, iletiyi spam olarak işaretlemeniz kafi olacaktır. Bildiri almak istemiyorsanız da sistemde kayıtlı olan telefon numaranızı silmek için alan kişi hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefondan ya da bilgisayardan Trendyol hesabınıza giriş yapın. Ondan sonra sol tarafta bulunan “Duyuru Tercihlerim” seçeneğine tıklayın. Duyuru ve kampanyalardan hiçbir şekilde haberdar olmak istemiyorsanız, üç kutucuğun her birinde bulunan onay işaretini kaldırın. “Güncelle” diyerek devam ettiğinizde artık size kampanya ya da duyurularla ilgili bildirim yapılmaz.
Görsel 4

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Pinterest hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!Pinterest hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!
Araştırma görevlisi nasıl olunur?Araştırma görevlisi nasıl olunur?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1609947481 Iddia iPhone 13 Pro modellerinin ekrani Samsunga emanet

İddia: iPhone 13 Pro modellerinin ekranı Samsung’a emanet!

Next Post
1609948149 Pinterest hesap silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

Pinterest hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Related Posts