Twitch hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Müzik programlarından tv dizilerine kadar geniş bir gösterim skalasına haiz olan Twitch, kurulduktan 3 yıl sonrasında, 2014 senesinde Amazon tarafınca satın alınmıştı. Bugün, web trafiği en fazla olan uygulamalardan birisi olan Twitch, fazlaca sayıda kullanıcıya haiz. Uygulama, yayıncıların gelir elde edebilmesi için oldukça avantajlı opsiyonlar sunuyor. Sadece tüm bu detaylara karşın gene de Twitch kullanmayı bırakmayı düşünen kullanıcılara rastlanabiliyor. Yazımızın devamını inceleyerek “Twitch hesabı nasıl kapatılır?” sorusunun cevabına ulaşabilir, aktardığımız adımları izleyerek hesabınızı kaldırabilirsiz.

Twitch Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitch hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıda sıraladığımız adımları takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

 • Twitch üyelik silme işlemini kalıcı bir halde gerçekleştirmek için TIKLAYINIZ.

Görsel 2

 • Oluşturulan bu ekranda “Hesabı Sil” ibaresine tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz. Eğer sayfaya hesabınız açık bir halde giriş yapmış olursanız “Silinecek hesap” ibaresinin karşısındaki kutucukta hesabınızın adı yazacaktır. Yazmıyorsa kullanıcı adınızı kutucuğa yazmanız gerekir. İsteğe bağlı bir halde hesabınızı niçin sildiğinizi Twitch yöneticilerine bildirebilirsiniz.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonrasında Twitch, işleminizi doğrulayabilmek için tekrardan şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girmenizin arkasından “Doğrula” ibaresine tıkladığınızda hesabınız kalıcı olarak silinecektir.
 • Kalıcı olarak silinen bir hesabın verilerine erişim sağlamanın mümkün olmadığını yine hatırlatmak gerekir. Bundan dolayı eğer hesabınız içinde mühim olabileceğini düşündüğünüz bilgiler var ise bu detayları yedeklemeniz tavsiye edilir.
 • Hesabınızı kalıcı olarak sildiğiniz takdirde aynı kullanıcı adını yine alamazsınız. Dolayısıyla tekrardan Twitch hesabı açmak istediğinizde değişik bir kullanıcı adı seçmeniz gerekir.

Twitch Hesabı Nasıl Dönem Dışı Bırakılır?

Twitch hesabını silmek isteyen kullanıcılara, hesabı dönem dışı bırakma ve kalıcı olarak silme şeklinde iki değişik seçenek sunuyor. Hesabı dönem dışı bırakmak, kullanıcı detayları ve verileri silinmeden hesabınızın başka kullanıcılar tarafınca görüntülenememesini sağlıyor. Bu doğrultuda, eğer hesabınızı yine etken hale getirmek isteyebileceğinizi düşünüyorsanız bu seçeneğe yönelmeniz daha isabetli olacaktır.

 • Twitch hesabını dönem dışı bırakmak için “Hesabı Dönem Dışı Bırak” menüsüne ulaşmanız gerekir.
 • İlgili sayfaya ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Görsel 3

 • Oluşturulan bu ekranda “Hesabı Dönem Dışı Bırak” ibaresine tıkladıktan sonrasında Twitch hesabınız dönem dışı olacaktır. Eğer sayfaya hesabınız açıkken giriş yapmışsanız “Dönem dışı bırakılacak hesap” ibaresinin karşısında açık olan hesabınız yazacaktır. Yazmıyorsa kullanıcı adınızı kutucuğa yazmanız gerekir. İsteğe bağlı olarak hesabınızı niçin dönem dışı bıraktığınızı kutucuğa yazarak ilgililerin sorununuzu çözmesi için bildirimde bulunabilirsiniz.
 • Dönem dışı bıraktığınız bir hesabı tekrardan etken hale getirmek için kullanıcı adı ve şifrenizle tekrardan giriş yapabilirsiniz. Eğer giriş yapmakta bir mesele yaşarsanız Twitch Destek ile iletişime geçmek için “support@twitch.tv” mailini kullanabilirsiniz.

Twitch Prime Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitch Prime, Twitch’in Amazon’a geçmesiyle başlamış olan bir abonelik sistemidir. Twitch Prime üyelerinin, söyleşi odalarında ya da yayıncılarla iletişimlerinde kullanabilecekleri değişik özelleştirme seçenekleri bulunuyor. Ek olarak Twitch Prime üyeleri bununla beraber Amazon Prime Video üyesi olmuş kabul ediliyor. Twitch Prime aboneliğinizi sonlandırmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Twitch Prime aboneliğinizi sonlandırmak için ilk olarak Prime Video ayarlarınıza erişim sağlamanız gereklidir.
 • Twitch üstünde kullandığınız mail ve şifrenizi kullanarak Prime Video hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında hesap ayarlarına tıklayın.
 • Peşinden karşınıza gelecek sayfada “Üyeliği Sonlandır” ibaresine tıklayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Görsel 4

Twitch Mobil Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitch mobil hesap silme işlemi için uygulamanın Android ya da Apple versiyonunda hesap silme ve dondurma seçenekleri bulunmuyor. Bundan dolayı telefonunuz ya da tabletinizden Twitch hesabınızı silebilmek için tarayıcınızı kullanmanız gerekiyor. Tarayıcınız üstünden yukarıda paylaştığımız bağlantılara giderek aynı işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde Twitch hesabınız silinecektir.

Twitch hesabınızı silme işlemine adım atmak için TIKLAYINIZ.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Nihal Candan'dan sosyal medyayı sallayan yatak pozu! Nihal Candan’dan toplumsal medyayı sallayan yatak pozu!
Tinerle sobayı yakmaya çalışınca hastanelik olduTinerle sobayı yakmaya çalışınca hastanelik oldu
Swarm hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!Swarm hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Apple’dan dudak uçaklatan App Store rekoru!

Next Post

İninal hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Related Posts