Twitter Spaces: Twitter sesli sohbet için yeni alan oluşturuyor!

Avatar of admin@teknodate.com
12734699

Twitter bir süre ilkin Twitter mavi tik işlemi için yapmış olduğu siyaset değişimleri ile ve koronavirüs aşısına dair yanlış data içeren tweetlere karşı almış olduğu önlemlerle teknoloji gündemine konuk olmuştu. Ek olarak Twitter, yapmış olduğu izahat ile canlı gösterim uygulaması Periscope’u ya da ülkemizdeki adıyla Scope’u da kapatacağını duyurmuştu. Scope’un arkasından Twitter’ın atacağı adımlardan merak ediliyordu. Nitekim, mikroblog sitesinin attığı ilk adım Twitter Spaces oldu.

TWİTTER SPACES’İ TEST ETMEYE BAŞLADI

Twitter Spaces, sesli söyleşi etmeye olanak tanıyan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Engadget’ta yer edinen habere gore, Twitter kullanıcıları Spaces ile takipçileriyle söyleşi odaları kurabilecek ve kendilerine hususi bir alan oluşturabilecek. Hepimiz sohbeti dinleyebilecekken, istenildiğinde emojilerle tepki de verilebilecek. Kimin konuşacağına ise toplantı yöneticisi karar verecek. Bu özellikleriyle Spaces bizlere Discord’u oldukça anımsattı.

SPACES NE ZAMAN KULLANILACAK?

Spaces hemen hemen kontrol aşamasında. Sınırı olan sayıda iOS kullanıcısının Twitter Spaces’i kontrol etmiş olduğu ifade ediliyor. Twitter’dan Spaces’in kullanıma gireceği tarihle ilgili hemen hemen resmi bir paylaşım gelmiş değil. Sadece Twitter Spaces’in resmi Twitter hesabı paylaşımlarına başlamış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12607397

Samsung şeffaf ekranlı akıllı telefon üzerinde çalışıyor!

Next Post
12735305

CPU işlemcisi ne anlama gelir ve fonksiyonları nelerdir?

Related Posts