Vk hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Avatar of admin@teknodate.com
1609942846 Vk hesap silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

VKontakte uygulaması vasıtasıyla fotoğraf ya da video paylaşma, güncel haberler hakkında data alma, değişik ülkelerden dostlar edinme ve tanıdıklarınızla kontakt kurma şeklinde birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Sadece açmış olduğunuz hesabı hemen sonra silmeyi düşünebilir ve VKontakte’ı artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda VK hesap kapatma işlemine dair ne yapmanız gerektiği hakkında data sahibi olmanız gerekir. Peki, VK hesap silme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar…

VK Hesap Silme Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

VKontakte hesap silme işlemi için ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ondan sonra izlemeniz ihtiyaç duyulan adımlar şu şekildedir:

Ana sayfanızın sağ üst köşesinde yer edinen isminizin üstüne tıkladığınızda aşağıda bir pencere açılır. Bu pencereden “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Görsel 2

Genel ayarlar seçeneğinde sayfanın alt kısmına indiğinizde “Sayfanızı buradan silebilirsiniz” yazısının üstündeki “Buradan” sekmesine tıklayın.

Görsel 3

Karşınıza çıkacak sayfada hesabınızı silme nedeniniz sorulur. Bunu belirtmeniz mecburi değildir ve bir yaptırımı da yoktur fakat VKontakte veri tabanına kaydolması adına vereceğiniz bu data yararlı olabilir. Mesela sizi rahatsız eden bir durum var ise burada belirtebilirsiniz. VK yönetimi bu durumla ilgili lüzumlu işlemi başlatabilir. Sebebi yazdıktan sonrasında “Profil Sil” butonuna tıklayın.

Görsel 4

Son olarak karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Hesabınızın tamamen silinmesi için 210 gün süre gereklidir. Kısaca bu süre içinde hesabınız tamamen silinmez. Eğer hesabınıza yeniden giriş yapmak isterseniz bu sayfada belirtilen tarihe kadar yapabilirsiniz. Yeniden giriş yapmış olursanız silme işlemi de iptal edilecektir.

Görsel 5

Bu işlemlerin yanı sıra hesabınızı direkt olarak silmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız VK hesap silme linki sizin için yararlı olacaktır. Bu sayfada hesap giriş bilgilerinizi yazdığınızda derhal silme sayfasına yönlendirilirsiniz.

VKontakte hesabınızı direkt olarak silmek için TIKLAYINIZ!

VK Connect Hesabı Nasıl Silinir?

VK Connect hesabı VKontakte ve Mail.ru grup hizmetleri için ortak olarak kullanılan bir hesaptır. Buradan yiyecek siparişi, taksi çağırma, ödeme şeklinde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir VK Connect hesabınız var ise ve bu hesabı silmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şöyledir:

Gene sağ üst köşede yer edinen isminizin üstüne tıklayın. Bu kere “Yardım” seçeneği üstünden ilerleyin.

Görsel 6

Sayfanın altına indiğinizde VK Connect kısmından “How do I delete a VK Connect account?” yazısına tıklayın.

Görsel 7

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır. “This bağlantı” sekmesine tıklayarak devam edin.

Görsel 8

Sol sekmedeki “Güvenlik ve giriş” kısmına tıklayarak sayfanın alt kısmına gelin. “VK Connect profilin silinmesi” seçeneğine tıklayarak ilerleyin.

Görsel 9

Aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. “Profili sil” diyerek devam ettiğinizde VK Connect hesabınız ve bu hesap yardımıyla giriş yaptığınız servislerdeki tüm veriler silinecektir. Bunun için de 7 aylık bir süre gerekir.

Görsel 10

VK Hesap Silme Telefondan Nasıl Yapılır?

VKontakte uygulamasını telefonunuza indirerek de kullanabilirsiniz. Uygulama dili bazen İngilizce olduğundan dolayı VK hesap silme İngilizce bilmeyenler için oldukça zor olabilir. VK Connect hesabınızı yukarıdaki anlatımdan faydalanarak kolayca silebilirsiniz. Hesabınızı silmek için bilgisayar kullanmalı yada telefonunuzdaki web tarayıcısını kullanarak yukarıda anlattığımız işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Giriş Detayları Bilinmeyen Bir Hesap Nasıl Silinir?

Hesabınıza girerken hangi detayları kullandığınızı unutmuş olabilirsiniz. Mail adresiniz, cep telefonu numaranız ya da şifreniz aklınızdan çıkmış olabilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız hesabınıza giriş yapma aşamasında “Şifremi unuttum” diyerek yeni bir gizyazı belirleyebilirsiniz. Fakat hesabınız ele geçirildiyse yada sizin adınıza bir düzmece hesap açıldıysa bunun için kesinlikle VKontakte destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Bu tür işlemler için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak yardım sayfasına gidebilirsiniz. “Access to page” kısmı sizin için yararlı olacaktır. Bu sayfada hesabınıza dair giriş sorunları ayrı ayrı ele alınır, ilgili olana tıklayarak destek ekibine geri bildirimde bulunabilirsiniz.

VKontakte yardım sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ!

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bu yiyecekler ömrü uzatıyor Bu yiyecekler ömrü uzatıyor
Netflix hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!Netflix hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!
Amenerrasulü ayetinin faziletiAmenerrasulü ayetinin fazileti
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1609941246 Netflix hesap silme nasil yapilir Iste kalici hesap kapatma adimlari

Netflix hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!

Next Post
Apple uygun fiyatli AirPods Maxte plastik kullanabilir

Apple uygun fiyatlı AirPods Max’te plastik kullanabilir!

Related Posts