WhasApp’tan 8 Şubat sözleşmesi açıklaması: WhatsApp güncellemesi ile Facebook hangi bilgilere erişebilecek?

WhatsApp, güncellenen ve uygulamanın kullanımına devam edilmesine yönelik 8 Şubat’a kadar onaylanması ihtiyaç duyulan gizlilik sözleşmesiyle ilgili bir izahat yapmış oldu. Şirket, son güncelleme ve meydana getirilen güncellemenin kullanıcılar için ne anlama geldiğiyle ilgili WhatsApp Yöneticisi Will Cathcart’ın açıklamalarıyla bir sual yanıt sıralaması de hazırladı. Peki, WhatsApp güncellemesi sonrası Facebook tüm WhatsApp yazışmalarımıza, fotoğraflarımıza, attığımız içeriklere erişebilecek mi? İşte WhatsApp’tan bu soruya yanıt durumunda izahat…

(*8*)WhasApp’tan sözleşme açıklaması

Açıklamada, “WhatsApp olarak insanların uygulama üstünden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da çoğaltmak ve işletmelerin WhatsApp üstünden müşterileriyle iletişimlerine destek olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üstünden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine haiz olabilecekler.

Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların dostlarıyla yada aileleriyle hususi olarak iyi mi kontakt kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay süresince kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp vesilesiyle paylaşıyoruz.” denildi.

8 Şubat güncellemesi ile ne olacak?

WhatsApp üstünden arkadaşlarınızla ve ailenizle yaptığınız görüşmeler ve mesajlaşmalar, uçtan uca şifreleme ile korunur. Uçtan uca şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ses kaydının, videonun ya da mesajın bir tek sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz şahıs tarafınca okunduğunu/dinlendiğini güvence eder. Üçüncü şahıslar, WhatsApp ya da Facebook bile, bu içerikleri göremez.

Bunun sebebi, uçtan uca şifreleme yardımıyla mesajlarınızın bir kilitle güvence altına alınmasıdır ve bir tek alıcı ve siz bu kilidi açıp okuma yetisine sahipsinizdir. Tüm kullanıcılar için olduğu benzer biçimde, Türkiye’deki kullanıcılar da yukarıda da belirtilen aynı gizlilik, uçtan uca şifreleme ve güvenlik özellikleriyle korunmaya devam ediyor.

WhatsApp sözleşmesi ile Facebook nelere erişebilecek?

WhatsApp paylaşımı şu şekilde açıklıyor; “Bir çok insan WhatsApp’ı dostlarıyla ve ailesiyle söyleşi etmek için kullanırken, giderek daha çok insan WhatsApp vesilesiyle işletmelere de ulaşıyor. Şeffaflığı daha da çoğaltmak ve işletmelerin WhatsApp üstünden müşterileriyle iletişimlerine destek olmak adına gizlilik politikamızı güncelliyoruz.

Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üstünden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine haiz olabilecekler. Bununla beraber, WhatsApp üstünden işletmelerle mesajlaşmayı ya da kontakt oluşturmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Whatsapptan Flas Guncelleme Aciklamasi Teknoloji Haberleri.jpg

WhatsApp’tan flaş güncelleme açıklaması! – Teknoloji Haberleri

Next Post
5ffbf24abf214423c054094d.jpg

WhasApp’tan sözleşme açıklaması: WhatsApp güncellemesi ile Facebook hangi bilgilere erişebilecek?

Related Posts