WhatsApp 2021'de bazı telefonlarda çalışmayacak!

Facebook çatısı altında faaliyetlerini sürdüren WhatsApp, pek oldukca iOS ve Android telefona destek veriyor. Böylelikle hem iPhone kullanıcıları hem de Samsung, Huawei, Xiaomi yada Oppo şeklinde Android akıllı telefon üreticilerine ilişik akıllı telefon kullanıcıları WhatsApp’a erişebiliyor ve söyleşi edebiliyor. Sadece WhatsApp’ın 2021 gelmeden bazı kullanıcılarına vermek istediği fena bir haber var.

BAZI TELEFONLARIN WHATSAPP DESTEĞİ KESİLİYOR

WhatsApp, destek sayfasında sessiz sedasız bir güncelleme yapmış oldu. Bu güncelleme ile beraber WhatsApp’ı çalıştırabilecek asgari iOS ve Android sürümleri belli oldu. Buna nazaran, iOS 9 ve altı bir sürüme haiz iPhone’lar ile Android 4.0.3 altı bir sürüme haiz Android cihazlar yeni yılda WhatsApp’ı kullanamayacak ya da kullanırken problem yaşayacak. Zira WhatsApp, bu akıllı telefonlardan 2021 yılının başlangıcı ile desteğini kesecek.

WhatsApp iOS ve Android

WHATSAPP’I KULLANAMAYACAK TELEFONLAR HANGİLERİ?

iOS 9 ve Android 4.0.3 çalıştıran telefonlar içinde ise iPhone 4, Samsung Galaxy S2, HTC Desire, LG Optimus Black ve Motorola Droid Razr şeklinde eski sayabileceğimiz iOS ve Android akıllı telefonlar yer ediniyor. iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 ve iPhone 6S sahipleri ise iOS 9 ve üstü bir sürüme geçtiğinde 1 Ocak 2021’den itibaren WhatsApp’ı sorunsuz bir halde kullanmaya devam edecek. Android tarafında ise aynı şekilde, Android 4.0.3 ve üstü sürüme geçen Android cihazlar WhatsApp’tan söyleşi etmeyi sürdürebilecek.

WhatsApp Web görüntülü arama özelliğine kavuşuyor!WhatsApp Web görüntülü arama özelliğine kavuşuyor!

SÜRÜMÜNÜZÜ KONTROL EDİN

WhatsApp desteğini denetlemek için ise telefon ayarlarından yazılımınızın sürümüne bakmanız koşul. Eğer İşletim sistemi sürümünüz iOS 9 yada Android 4.0.3’ün altında ise yüklenebilir bir güncelleme var ise sisteminizi güncellemeniz yada WhatsApp kayıtlarınızı 2021 yılı gelmeden dışarıya aktarmanız gerekiyor.

Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Iste Digital Crown039a Yer Vermeyen Apple Watch Prototipinin Fotograflari.jpg

İşte Digital Crown'a yer vermeyen Apple Watch prototipinin fotoğrafları!

Next Post
1609240831 Keten Tohumu Yagi Ile Kendi Kendini Onaran Telefon Ekrani Gelistirildi.jpg

Keten tohumu yağı ile kendi kendini onaran telefon ekranı geliştirildi!

Related Posts