WhatsApp alternatifi BiP’in yeni kullanıcı sayısı 10 milyonu aştı

Avatar of admin@teknodate.com
Whatsapp Alternatifi Bipin Yeni Kullanici Sayisi 10 Milyonu Asti.png
Whatsapp Alternatifi Bipin Yeni Kullanici Sayisi 10 Milyonu Asti.png

(*10*)

Turkcell’den meydana getirilen açıklamaya nazaran, Turkcell mühendislerince geliştirilen Türkiye’nin yerli kontakt platformu BiP’e olan ilgi her geçen gün artıyor.

Kullanıcı verileri Turkcell’in İstanbul ve Ankara’daki veri merkezlerinde korunan BiP, son 6 günde 10 milyon yeni kullanıcıya ulaştı ve toplamda 60 milyondan fazla indirildi.

Kullanım oranı katlanarak artan uygulama, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme haricinde kaybolan mesajlar, Acil Durum Butonu, 106 dilde anlık çeviri, kişiselleştirilmiş menü şeklinde birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Ek olarak BiP’te masaüstü bilgisayar uygulamasından yada bir web tarayıcı üstünden de mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme de yapılabiliyor.

UYGULAMA MARKETLERİNDE ÜST SIRAYA ÇIKTI

Son günlerde bireysel ve kurumsal kullanıcılardan gelen yoğun talebin peşinden BiP, uygulama marketlerinde “Parasız En Popüler” ve “Trend Olanlar” kategorisinde üst sıraya taşındı. BiP, Google PlayStore’da 50 milyonun üstünde indirme ve 1 milyonun üstünde kullanıcı yorumuna ulaştı. Apple AppStore ve Huawei AppGallery’de de en fazlaca tercih edilen uygulamalar içinde üst sıralara yerleşen BiP, kullanıcılardan pozitif yönde yorumlar alıyor.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen, Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Görevli Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, operatör bağımsız 192 ülkede kullanıma sundukları BiP’in bir tek Türkiye’de değil Pakistan, Hindistan, Almanya, Suudi Arabistan’da kullanıldığını, bu ülkelerde günlük 1,5 milyona yakın kullanıma ulaştıklarını ve bu durumdan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirtti.

Tansuğ, “Turkcell olarak senelerdir ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibi doğrultusunda geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerin veri tabanlarını vatanımızda kurduğumuz veri merkezlerimizde tutuyoruz. Kullanıcılarımızın hassasiyetlerini fazlaca önemsiyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamamızı daha da geliştirmeye devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme ve sadeleşme ile kullanıcılarımız, hangi verilerin ne için kullanılacağına ilişkin daha net ve anlaşılır bir açıklamaya erişebilirler.” ifadelerini kullandı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Motorlu taşıtlar sınavında mikro kamera şoku! Böyle kopya çekmişler Motorlu taşıtlar sınavında mikro kamera şoku! Bu şekilde kopya çekmişler
Bu akşam 18:00'da başlıyor! Neler bekliyoruz?Bu akşam 18:00’da başlıyor! Neler bekliyoruz?
Savcı nasıl olunur, ne iş yapar, maaşı ne kadar?Savcı iyi mi olunur, ne iş yapar, maaşı ne kadar?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Samsung Galaxy Unpacked 2021de Neler Bekliyoruz Galaxy S21 Ve Fazlasi.png

Samsung Galaxy Unpacked 2021’de neler bekliyoruz? Galaxy S21 ve fazlası

Next Post
Telegram Nasil Daha Guvenli Hale Getirilir.jpg

Telegram nasıl daha güvenli hale getirilir?

Related Posts