WhatsApp alternatifi Signal’in kurucusu Brian Acton’dan WhatsApp açıklaması

Avatar of admin@teknodate.com
Whatsapp Alternatifi Signalin Kurucusu Brian Actondan Whatsapp Aciklamasi.png
Whatsapp Alternatifi Signalin Kurucusu Brian Actondan Whatsapp Aciklamasi.png

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi kararının yankıları hala sürüyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının, yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcılarının WhatsApp kullanmasına izin vermeyecek olması ve yaşanmış olan veri paylaşımı tartışması genel anlamda iOS ve Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon sahiplerinin alternatif uygulamalara ‘göç’ etmesiyle sonuçlandı. Halihazırda birçok şahıs Telegram, Signal ve BiP şeklinde WhatsApp alternatifi uygulamalara geçiş yapmış oldu. Bu uygulamalardan kabul edilen Signal ise gizlilik özellikleri ile Elon Musk dahil pek oldukca kişinin dikkatini çekti. Üstelik Signal’in kurucuları içinde tanıdık bir isim de var. O isim, WhatsApp’ın da kurucularından olan Brian Acton. Acton, şimdi ise Signal’e artan talebi gördükten sonrasında uygulama hakkında yeni açıklamalar yaparak garip bilgiler paylaştı.

SİGNAL WHATSAPP’IN YERİNİ ALMAYACAK

Brian Acton, Signal ile ilgili yapmış olduğu açıklamada uygulamanın WhatsApp’ın yerini almasını beklemediğini söylemiş oldu. TechCrunch’a bakılırsa Acton, her iki uygulama için de yeteri kadar yer bulunduğunu belirterek, “WhatsApp’ın yapmış olduğu her şeyi yapma arzum yok, arzum insanlara bir seçenek sunmak” dedi. Acton, insanların aileleri ve yakın dostlarıyla konuşmaları için Signal’e güvenmesini ve öteki sohbetler için ise WhatsApp’ı kullanmasını bekliyor.

Signal açıklama

FACEBOOK’U SİLİN DEMİŞTİ

Signal’i kuran Acton, Cambridge Analytica skandalı döneminde de ses getirmişti. 50 milyon Facebook hesabındaki verilerin ABD seçimlerinde ve Brexit referandumunda kullanıldığı iddiası sonrası Acton, Facebook’u silin kampanyasına destek veren adlardan biri olmuştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Motorlu taşıtlar sınavında mikro kamera şoku! Böyle kopya çekmişler Motorlu taşıtlar sınavında mikro kamera şoku! Bu şekilde kopya çekmişler
Samsung tanıttı! İşte aralarındaki en uygun fiyatlı telefonSamsung tanıttı! İşte aralarındaki en uygun fiyatlı telefon
Hepsiburada iletişim numarası, müşteri hizmetleriHepsiburada kontakt numarası, alan kişi hizmetleri
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Telegramin Kurucusu Pavel Durov Insanlik Tarihinin En Buyuk Dijital Gocune.jpg

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov: “İnsanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık olabiliriz”

Next Post
Tanitima Saatler Kala Samsung Galaxy S21 Ailesinin Fotograflari Ortaya Cikti.png

Tanıtıma saatler kala: Samsung Galaxy S21 ailesinin fotoğrafları ortaya çıktı!

Related Posts