WhatsApp gizlilik sözleşmesi 2021 son durum… WhatsApp sözleşmesi iptal mi oldu? WhatsApp sözleşmesi kabul edenler ne olacak?

Gelen son dakika haberine gore, WhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. Dünya üstünden anlık mesajlaşma servisi olarak kullanılan WhatsApp’ın ortalama olarak 2 milyara yakın kullanıcısı bulunuyor. Firmanın resmi web sitesinde yeni WhatsApp gizlilik sözleşmesini paylaşmasının peşinden kullanıcılar tepki göstermeye ve uygulamayı bırakmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde meydana getirilen açıklamanın peşinden milyonlarca şahıs alternatif uygulamalara geçmeye başladı. WhatsApp sözleşmesi nedir araştırılırken, kullanıcılar WhatsApp sözleşmesi neyi kapsıyor merak ediyor. Kullananların WhatsApp verilerini pazarlama amaçlı Facebook ile paylaşacağını belirten sözleşmenin bilgileri haberimizde. WhatsApp gizlilik sözleşmesi için yalnız Türkiye Rekabet Kurumu, WhatsApp gizlilik sözleşmesine ilişkin soruşturma başlattı.Peki WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal mi oldu? İşte WhatsApp gizlilik sözleşmesi son durum…

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ İPTAL Mİ EDİLDİ?

WhatsApp’ın yeni sözleşmesi iptal mi edildi sorusuna yanıt aranıyor. WhatsApp gizlilik sözleşmesi için yalnız Türkiye Rekabet Kurumu, Whatsapp gizlilik sözleşmesine ilişkin soruşturma başlattı. WhatsApp gizlilik sözleşmesi hemen hemen iptal olmadı. WhatsApp’tan ya da herhangi bir kurumdan iptale ilişkin resmi bir izahat yapılmadı. Öte taraftan hala WhatsApp kullanan bazı kullanıcılar söz mevzusu szöleşmeyi yanlışlıkla onayladı. WhatsApp hangi detayları paylaşıyor, WhatsApp sözleşmesi bilgileri nedir?

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ NEDİR?

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe girecek. Tüm dünyayı ayağa kaldıran sözleşmede hangi maddeler yer ediniyor merak ediliyor.

WhatsApp’ın resmi web sitesinde meydana getirilen açıklamada, 8 Şubat 2021 zamanı itibari ile WhatsApp kullanıcılarının tüm verileri Facebook ile alışverişleri rahatlatmak amacı ile paylaşılacak.

Sözleşmeyi mecburi hale getiren WhatsApp, veri paylaşımına izin vermeyen kullanıcılardan WhatsApp’ı yoksun bırakacak.

WhatsApp kullanmak isteyen kişiler, WhatsApp’ın zorla dayattığı bu onayı vermek zorunda. Bununla beraber alternatif bir seçenek uygulama içinde yer almayacak.

WHATSAPP GÜNCELLEMESİ NELERİ İÇERİYOR?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi ile hangi detayları paylaşacak bir taraftan araştırılırken öte taraftan güncellemenin hangi içerikleri kapsadığı merak ediliyor. İşte WhatsApp’ın yeni dözleşmesi içerikleri;

Kullanıcı Şikayetleri

WhatsApp’taki İşletmeler

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları

Hesap Detayları

Mesajlar

Bağlantılar

Kullanım ve Kayıt Detayları

Aygıt ve Bağlantı Detayları

Konum Detayları

Çerezler

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Satın alan Desteği ve Öteki İletişimler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağlamış olduğu Bilgiler

Üçüncü Taraf Hizmetleri

Toplanan veriler iyi mi kullanılıyor?

Yan Hizmetler

Güvenlik, Güvenlik ve Bütünlük

Facebook Şirketleri Hakkında İletişimler

Kurumsal Etkileşimler

KABUL EDİLEN WHATSAPP SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?

Kullanım koşullarını değiştiren WhatsApp, kullanıcılarından direkt verilerinin alınmasını ve Facebook ile paylaşılmasını talep ediyordu. WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesinde belirtilen tarihten itibaren belirtilen şartları kabul etme ya da hesabı silme uyarısında bulunuluyor.

WhatsApp sözleşmesini yanlışlıkla kabul eden kullanıcılar WhatsApp sözleşmesi iyi mi iptal edilir araştırması yaparken, bu kullananların bilgilerini ve verilerini Facebook ile paylaşmaya devam edebileceğini belirtelim. Sözleşmeyi yanlışlıkla kabul edenler için ise WhatsApp szöleşme iptali butonu/seçimi hemen hemen uygulamada yer almıyor.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi için yalnız Türkiye Rekabet Kurumu, Whatsapp gizlilik sözleşmesine ilişkin soruşturma başlattı. WhatsApp gizlilik sözleşmesi hemen hemen iptal olmadı. WhatsApp’tan ya da herhangi bir kurumdan iptale ilişkin resmi bir izahat yapılmadı.

WHATSAPP SÖZLEŞMESİNİ KABUL ETMEZSEM NE OLUR?

WhatsApp sözleşmesi kabul edilmezse eğer kullanıcılar belirlenen tarih itibari ile uygulamayı kullanamayacak. WhatsApp sözleşmesini onaylamayanların hesaplarına erişim olmayacak. WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyen kişilerin hesaplarına gönderilen mesajlar, videolar ve aramalar gerçekleşmeyecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Çarpıcı sözler: Böcekleri yemeye başlayacağız! Çarpıcı sözler: Böcekleri yemeye başlayacağız!
WhatsApp'a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası şikayet yağdı!WhatsApp’a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası yakınma yağdı!
78 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 78?78 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 78?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Telegram Whatsapp Uygulamasinin Yerini Alabilir.jpg

Telegram WhatsApp uygulamasının yerini alabilir

Next Post
Spacex Starlink Internet Hizmetini Ingiltereye De Tasidi.png

SpaceX Starlink internet hizmetini İngiltere’ye de taşıdı!

Related Posts