WhatsApp iOS ve Android bazı telefonlara destek vermeyecek!

Avatar of admin@teknodate.com
12751508 700x400.jpg
12751508 700×400.jpg

WhatsApp dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Uygulama, hem iOS tarafında iPhone cihazlara hem de Android tarafında Samsung, Huawei, Oppo ve Xiaomi benzer biçimde üreticilerin sahibi olduğu milyarlarca akıllı telefona destek veriyor. Bu akıllı telefonların bir kısmı için WhatsApp’ın söyleyeceği bazı şeyler var. Söylenecekler ise bazı akıllı telefon kullanıcılarını memnun etmeyebilir.

WHATSAPP DESTEĞİ KESİYOR

WhatsApp iPhone ve Android destek sayfasını sessiz sedasız güncelledi. Meydana getirilen güncelleme sonrası sayfada WhatsApp’ın iOS 9 ve üstü, Android 4.0.3 ve üstü cihazlara destek verdiği bilgisi yer aldı. Buna gore, Facebook çatısı altında olan WhatsApp, iOS 9 ve altı bir sürümüne haiz iPhone’larda; Android 4.0.3 ve altı sürümüne haiz Android akıllı telefonlarda kullanılamayacak. Bu akıllı telefonlardan bazıları ise şu şekilde:

İŞTE WHATSAPP’IN ÇALIŞMAYACAĞI AKILLI TELEFONLAR

  • iPhone 4 ve daha eski iPhone’lar
  • Samsung Galaxy S2
  • HTC Desire
  • LG Optimus Black
  • Motorola Droid Razr

WhatsApp iOS ve Android

İOS GÜNCELLEMESİ YAPAN KULLANMAYA DEVAM EDİYOR

WhatsApp’ın destek vermeyeceği cihazlar, günümüzün akıllı telefonlara nazaran ‘daha eski’ kalıyor. Buna karşın, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C ve iPhone 6 benzer biçimde eski iPhone modelleri iOS 9 ve üstü bir sürüme geçtiklerinde WhatsApp’ı sorunsuz bir halde kullanabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12751742 700x400.jpg

4. Sanayi Devrimi : Endüstri 4.0 nedir?

Next Post
Cookmusk Rthw Cover.jpg

Elon Musk geçmişte Tesla’yı Apple’a satmak istemiş!

Related Posts