WhatsApp verilerinin paylaşılması durduruldu mu? WhatsApp güncelleme zorunluluğu kaldırıldı mı?

Avatar of admin@teknodate.com
5ffc3165bf214423c0540a64.jpg
5ffc3165bf214423c0540a64.jpg

Günlerdir gündemden düşmeyen WhatsApp 2021 güncellemesiyle ilgili flaş gelişme yaşandı. Peki, WhatsApp verilerinin paylaşılması durduruldu mu? WhatsApp sözleşmesi iptal mi? WhatsApp güncelleme zorunluluğu kaldırıldı mı?

Bilinmiş olduğu suretiyle, son günlerde, WhatsApp kullanıcılarına, WhatsApp kullanım koşullarının ve gizlilik ilkesinin güncelleneceğine ilişkin bilgilendirme yapılmış, söz mevzusu bilgilendirmede kullananların WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeleri için WhatsApp verilerinin Facebook şirketleri ile paylaşılmasına onay vermeleri gerektiği, aksi halde 8 Şubat 2021’den itibaren WhatsApp’ı kullanamayacakları belirtilmiştir. Bu haliyle güncelleme, daha çok verinin Facebook tarafınca toplanmasını, işlenmesini ve kullanılmasını içermektedir.

WhatsApp verilerinin paylaşılması durduruldu mu?

AA’da yer edinen habere gore Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu. Rekabet Kurulu’nun 11.01.2021 tarihindeki ve 21-02/25-M sayılı kararıyla, WhatsApp kullanıcılarına getirilen veri paylaşma zorunluluğu hakkında Facebook Inc., Facebook Ireland Ltd., WhatsApp Inc. ve WhatsApp LLC (hepsi beraber “Facebook” olarak anılacaktır) hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesinin ihlal edip edilmediğinin tespiti amacıyla resen soruşturma açıldı.

Son dakika… Rekabet Kurulu, Whatsapp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu | Video

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610364569 Telegramin Kurucusu Pavel Durovdan Sok Apple Cagrisi.jpg

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov’dan şok Apple çağrısı!

Next Post
1610364880 En Guvenli Uygulama Signal Signal Ucretli Mi Nasil Kullanilir Signal.jpg

En güvenli uygulama: Signal! Signal ücretli mi, nasıl kullanılır? Signal nasıl kullanılır? Signal’de görüntülü konuşma, grup kurma var mı?

Related Posts