WhatsApp, verilerinizi Facebook ile paylaşmaya başlayacak

“Gelecekteki ortaklığımızın WhatsApp kullanıcılarının verileri ve gizliliği için ne anlama geleceği hakkında dolaşan birçok yanlış ve dikkatsiz informasyon” de var.

Gizliliğinize saygı platformumuzda oldukca önemlidir. WhatsApp’ı sizin hakkınızda olabildiğince azca informasyon edinme hedefi çevresinde kurduk. Facebook ile ortaklık, değerlerimizi değişiklik yapmak zorunda olduğumuz anlamına gelse, bunu yapmazdık. Bunun yerine, bağımsız ve özerk bir halde faaliyete devam etmemize izin verecek bir ortaklık kuruyoruz. Temel değerlerimiz ve inançlarımız değişmeyecek. İlkelerimiz değişmeyecek.”

Bu açıklamaların peşinden U dönüşü meydana getiren, WhatsApp’ın varsayılan olarak Facebook ile veri paylaşmaya başladığı yıl 2016 idi.
Veri paylaşımının amacı Facebook ile daha çok koordinasyon sağlamak, insanların Whatsappı ne çoğunlukla kullandığına ilişkin temel ölçümleri kovuşturmak idi.

Sadece o sırada mevcut kullanıcılara veri paylaşımını dönem dışı bırakma hakkı da tanınıyordu. Mesajlaşma uygulamasının gizlilik politikasında yapılacak değişimler, XDA-Developers tarafınca tespit edilmiş olduğu benzer biçimde, dönem dışı bırakma seçeneğini kaldırıyor.

WhatsApp kullanıcıları, hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikası ile ilgili bugün bir uygulama içi bildirim alacak. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz benzer biçimde bu bildirim, WhatsApp’ın verilerinizi iyi mi işlediğini, işletmelerin Facebook’ta barındırılan hizmetleri WhatsApp sohbetlerini depolamak ve yönetmek için iyi mi kullanabileceklerini ve WhatsApp’ın yakında Facebook ile iyi mi iş birliği yapacağını konu alıyor. Bu değişikliklerin 8 Şubat’ta yürürlüğe gireceğini ve kullananların WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek istiyorlarsa bu değişimleri kabul etmekten başka seçenekleri olamayacağını ortaya koyuyor.
Öteki şeylerin yanı sıra, verileriniz artık kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için de kullanılacak. Bununla beraber, WhatsApp tüm mesajlaşmalar için uçtan uca şifreleme kullanmaya devam edecek. Bu yüzden mesajlarınızın yada aramalarınızın içeriğini göremez yada kullanamaz.

Samsung Galaxy M02s özellikleri ve fiyatı belli oldu

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Ünlü oyuncunun kızından olay paylaşım! Çırılçıplak... Meşhur oyuncunun kızından vaka paylaşım! Çırılçıplak…
Elon Musk mesajlaşma uygulaması olarak hangisini önerdi?Elon Musk mesajlaşma uygulaması olarak hangisini önerdi?
59 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 59?59 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 59?

Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

WhatsApp yeni güncellemesi neleri içeriyor? WhatsApp sözleşme maddeleri nedir, nasıl iptal edilir, zorunlu mu? WhatsApp gizlilik ilkeleri 2021

Next Post
Elon Musk Mesajlasma Uygulamasi Olarak Hangisini Onerdi.jpg

Elon Musk mesajlaşma uygulaması olarak hangisini önerdi?

Related Posts