WhatsApp’a yeni gizlilik sözleşmesi sonrası şikayet yağdı!

Avatar of admin@teknodate.com
1610437757 Whatsappa Yeni Gizlilik Sozlesmesi Sonrasi Sikayet Yagdi.jpg
1610437757 Whatsappa Yeni Gizlilik Sozlesmesi Sonrasi Sikayet Yagdi.jpg

Kullananların WhatsApp’la ilgili en oldukça nelerden şikayet etmiş olduğu mevzular belli oldu. Ek olarak, mesajlaşma platformlarıyla ilgili ne kadar arama yapıldığı da belirlendi.

WHATSAPP HAFTA SONUNDA NE KADAR ARANDI?

Şikayetvar Marka Sayfası Ziyaret Trendi’ne nazaran, Şikayetvar’ın WhatsApp sayfası hafta sonu içinde 87 bin 468 kez görüntülenerek web toplumsal medya uygulamaları kategorisinde en oldukça ziyaret edilen marka oldu. WhatsApp’ı aynı vakit aralığında 54 bin 354 sayfa görüntülenmesiyle BİP takip etti. Kullananların bu zamanda tercih etmiş olduğu bir başka olan Telegram ise 3 bin 992 kez görüntülenerek üçüncü sırada yer aldı. 

WhatsApp

BİP’İN HAFTALIK ZİYARET ARTIŞ ORANI YÜZDE 7 BİN 173’E ULAŞTI

Gene aynı trende nazaran, BİP marka sayfa ziyaretleri haftalık averaja nazaran değişiklik oranı yüzde 7 bin 173’lük artış göstererek web toplumsal medya uygulamaları kategorisinde haftalık değişiklik oranını en oldukça artıran marka oldu. BİP’i yüzde 4 bin 445’lik haftalık değişiklik oranıyla WhatsApp, yüzde 3 bin 297’lik haftalık değişiklik oranıyla Telegram izledi. Veriler değerlendirildiğinde WhatsApp’a alternatif arayan kullananların Şikayetvar’ı ziyaret ederek öteki mesajlaşma uygulamaları hakkında araştırma yapmış olduğu gözlemlendi.

Hafta sonu WhatsApp ile ilgili Şikayetvar’a gelen şikayetlerden bazıları şöyleki: 

“YANLIŞLIKLA ONAYLADIĞIM SÖZLEŞME İPTAL EDİLSİN”

“WhatsApp sözleşmesini yanlışlıkla kabul ettim fakat değiştiremiyorum. Sözleşme iptali için bir madde yok. Zor durumda kalıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu mevzuda derhal bir adım atılması gerekiyor. İptal etmek yasal bir haktır. İptali için yasal hakkımı kullanmak isterim.”

“İPTAL BUTONU YOK”

“Birden ekrana gelen sözleşmeyi yanlışlıkla kabul ettim iptal etmek isterim. Fakat bu şekilde bir buton bulunmuyor. Bu mevzuda bir adım atmanızı temenni ediyorum.”

“Bu sözleşmeyi ben de birçok insan benzer biçimde yanlışlıkla kabul ettim ve iptal etmek isterim. Fakat bu şekilde bir buton yada segme bulunmuyor. Bu sözleşmeyi iptal etmek isterim.”

“Bu sözleşmeyi yanlışlıkla kabul ettim ve iptal etmek isterim fakat bu şekilde bir buton bulunmuyor. Bu mevzuda derhal bir atmanızı temenni ediyorum. Bu butonun acilen eklenmesi yasal zorunluluktur. Bu sözleşmeyi iptal etmek isterim. Bu yasal bir hak. Bu hakkımı kullanmak isterim.”

“VERİLERİMİN PAYLAŞILMASINA İZİN VERMİYORUM”

“Bilincinde olmadan ekrana gelen bir bildirime onay vererek söyleşi ekranına girdiğimde meğer gizlilik sözleşmesine onay vermişim. Verilerimin hiçbir şekilde Facebook yada değişik bir şirket ile yazılı ve ıslak imzalı iznim olmadan verilmesini istemiyorum.”

“İNSAN HAKLARINA AYKIRI”

“WhatsApp’a yeni gelen bilgilerime eriş butonuna yanlışlıkla bastım ve hemen sonra doğuracak gizlilik zafiyetlerinden haberdar oldum, ek olarak bu duruma AB ülkelerinin dahil edilmemesi Türkiye’de yaşayan insanları tekrardan endişelendirmeye teşvik ediyor. Sözleşme butonu kabul edildikten sonrasında kayboluyor, daha sonrası için herhangi bir iptali durumunda hesap üstünde buton yok, bu duruma devlet yetkilileri olarak el atmanızı isterim.”

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER  Hande Erçel ile Kerem Bürsin'den dedikoduları alevlendiren fotoğraf Hande Erçel ile Kerem Bürsin’den dedikoduları alevlendiren fotoğraf
Hangi mesajlaşma uygulaması daha güvenli?Hangi mesajlaşma uygulaması daha güvenli?
MS hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir?MS hastalığı nedir? Emareleri nedir?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
1610437476 Hangi Mesajlasma Uygulamasi Daha Guvenli.jpg

Hangi mesajlaşma uygulaması daha güvenli?

Next Post
Bankalar Bitcoin Meselesine Nasil Bakiyorlar.jpg

Bankalar Bitcoin meselesine nasıl bakıyorlar?

Related Posts