WhatsApp’ın aldığı karar sonrası ‘yeni Facebook kuralı başlıyor’ çılgınlığı başladı!

Facebook’ta bu zamana kadar birçok paylaşıma rastlamışsınızdır. Bunların bir bir çok insanların neler yaptıklarıyla ya da nereye gittikleriyle ilgili. Fakat bazen ‘uyarı! Yarın başlıyor” yada ”dikkat! Artık resmi” benzer biçimde birçok paylaşım da Facebook’ta aniden viral hale dönüşüyor. ”Yeni Facebook kuralı başlıyor” teması içeren ve Facebook’ta çılgınlar benzer biçimde paylaşılan metin de bu biçim paylaşımların son örneği.

‘İZNİM YOKTUR YASAL HAKLARIMI KULLANIRIM’

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi sonucu sonrası ortaya çıkan Facebook’taki paylaşım, ”İznim yoktur. Gerekirse yasal haklarımı kullanırım” cümlesiyle başlıyor. Metin, fotoğraflarında kullanılabilecek şekilde yeni Facebook kurallarının başladığını, silinen mesajlar dahil paylaşılan her şeyin bugünden itibaren her insana açık olacağını ve tüm bunların hakkınızda oluşturulan davalarda kullanılabileceğini iddia ediyor. Metnin sonu ise ”Facebook’un internet sayfasına koyduğum hiçbir şeyi paylaşmasına izin vermiyorum.” denilerek ‘kopyalayın, yapıştırın ve paylaşın’ minvaline bitiyor.

Facebook paylaşım

BENZERLERİ GOOGLE PLAY STORE’DA DA VAR

‘Yeni Facebook kuralı başlıyor’ temalı metnin, Facebook’ta birçok şahıs tarafınca paylaşılmış olduğu görüldü. Fakat metin gerçek değil. Zira Facebook’un duyurusunu yapmış olduğu ve kişilerin bazı verilerinin her insana açık olacağını belirten ‘yeni herhangi bir kuralı’ yok. Şu demek oluyor ki meydana getirilen paylaşımlar asparagastan ibaret.

Google Play Store yorum

Bu benzer biçimde yazıların benzerlerini yukarıda da görebileceğiniz suretiyle Google Play Store’daki bazı uygulamaların yorumlarında da bulmak mümkün.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER Naz Mila durmuyor! Ormanda yarı çıplak pozlar verdi Naz Mila durmuyor! Ormanda yarı çıplak pozlar verdi
Harekete geçildi! Flaş WhatsApp kararıHarekete geçildi! Flaş WhatsApp sonucu
52 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 52?52 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 52?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Huawei Mate 40 Pro On Incelemesi.jpg

Huawei Mate 40 Pro ön incelemesi

Next Post
Genisleyebilen Akilli Telefon Lg Rollable Resmen Yuzunu Gosterdi.png

Genişleyebilen akıllı telefon LG Rollable resmen yüzünü gösterdi!

Related Posts