WhatsApp’tan büyük Google hatası! – Teknoloji Haberleri

WhatsApp son devrin en oldukca konuşulan isimlerinden biri. Facebook’a bağlı bir şirket olan WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesi sonucu ile kullanıcı verilerinin Facebook’a ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşacağını belirtmişti. Bu durum, birçok kullanıcının tepkisini çekmiş ve Telegram, Signal ve BiP şeklinde uygulamalara büyük göç yaşanmasına niçin olmuştu. Şimdi ise WhatsApp odaklı bir hata gün yüzüne çıktı.

ÖZEL WHATSAPP GRUPLARI TEKRAR GOOGLE’DA

Gadgets 360 tarafınca keşfedilen hataya bakılırsa, bazı WhatsApp grup sohbetlerinin çağrı bağlantıları Google’da indekslendi. Öteki bir deyiş ile WhatsApp’taki grup sohbetlerinin çağrı linki Google arama sayfasında görüldü. Böylece hususi WhatsApp grupları, hususi kalmaları gerekirken, söz mevzusu hata yüzünden birçok kullanıcı tarafınca erişilebilir hale geldi.

WhatsApp grup hatası

GEÇTİĞİMİZ YIL YAŞANMIŞTI

WhatsApp aynı problemi geçtiğimiz yıl da yaşamış, Google arama sonuçlarında WhatsApp gruplarının çağrı linki sıralanmıştı. Bu hata yüzünden birçok WhatsApp grubuna erişim sağlanabilmişti. Şirket, kısa bir süre sonrasında ise probleminin çözüldüğünü duyurmuştu. The Economic Times’ın haberine bakılırsa ise WhatsApp bir kez daha yaşanmış olan söz mevzusu probleminin yine çözüldüğünü açıklamış durumda.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
PARTNER İbrahim Büyükak'tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu İbrahim Büyükak’tan Oğuzhan Koç ile Demet Özdemir yorumu
Samsung yeni 'gücünü' resmen tanıttı!Samsung yeni ‘enerjisini’ resmen tanıttı!
Has Turizm çağrı merkezine nasıl ulaşılır?Özgü Gezim davet merkezine iyi mi ulaşılır?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
5ffe081b70380e15a4e7f75c.jpg

10 milyar yaşında gezegen keşfedildi

Next Post
1610521760 Telegramin Kurucusu Acikladi Whatsapp Alternatifi Uygulamaya 3 Gunde Milyonlarca Kisi.jpg

Telegram’ın kurucusu açıkladı: WhatsApp alternatifi uygulamaya 3 günde milyonlarca kişi katıldı!

Related Posts