WhatsApp’tan flaş güncelleme açıklaması! – Teknoloji Haberleri

WhatsApp güncellenen gizlilik sözleşmesi ile toplumsal medyada büyük tepkilerin hedefi oldu. Birçok şahıs WhatsApp’ı bırakarak Telegram ve Signal şeklinde uygulamalara geçiş yapmış oldu. Bu durumun üstünde WhatsApp güncellenen ve 8 Şubat’a kadar WhatsApp kullanıcıları tarafınca onaylanması ihtiyaç duyulan gizlilik sözleşmesi için yeni bir izahat yapmış oldu.

İŞTE O AÇIKLAMA

WhatsApp yapmış olduğu açıklamada WhatsApp olarak insanların uygulama üstünden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek olmalarını kolaylaştırmak istediklerini belirterek, ”Şeffaflığı daha da çoğaltmak ve işletmelerin WhatsApp üstünden müşterileriyle iletişimlerine destek olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üstünden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine haiz olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların dostlarıyla yada aileleriyle hususi olarak iyi mi yazışma kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay süresince kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp vasıtasıyla paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp ek olarak son güncellemenin ne anlama geldiği ile ilgili WhatsApp Yöneticisi Will Cathcart’ın açıklamalarından bir sual yanıt sıralaması de paylaştı. İşte WhatsApp’ın paylaşmış olduğu bilgiler:

BU GÜNCELLEME WHATSAPP’IN FACEBOOK İLE OLAN İLİŞKİSİNİ NASIL ETKİLİYOR?

  • Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların dostlarıyla yada aileleriyle hususi olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
  • WhatsApp olarak insanların gizliliğini korumaya büyük ehemmiyet veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay süresince yeni politikayı gözden geçirmeleri için süre tanımak adına kullanıcılarımızla WhatsApp üstünden bu değişimler hakkında direkt yazışma kuruyoruz.

FACEBOOK’UN BU GÜNCELLEME İLE WHATSAPP MESAJLARINA ERİŞİMİ OLACAK MI?

WHATSAPP’IN BU GÜNCELLEMEDEKİ AMACI NEDİR?

  • Bir çok insan WhatsApp’ı dostlarıyla ve ailesiyle söyleşi etmek için kullanırken, giderek daha çok insan WhatsApp vasıtasıyla işletmelere de ulaşıyor.
  • Şeffaflığı daha da çoğaltmak ve işletmelerin WhatsApp üstünden müşterileriyle iletişimlerine destek olmak adına gizlilik politikamızı güncelliyoruz.
  • Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üstünden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine haiz olabilecekler.
  • Bununla beraber, WhatsApp üstünden işletmelerle mesajlaşmayı ya da yazışma oluşturmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek.

8 ŞUBAT’TA NE OLACAK?

  • Güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar dostlarıyla yada aileleriyle hususi olarak kurduğu iletişimi etkilemiyor.
  • WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullananların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat’a kadar kabul etmeleri gerekiyor.
  • WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullananların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmeleri mümkün olacaktır.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Düşen uçağın denizin altındaki görüntüleriDüşen uçağın denizin altındaki görüntüleri
Dailymotion'dan Türkiye kararıDailymotion’dan Türkiye sonucu
67 nerenin plakası? Hangi ilin araç plaka kodu 67?67 nerenin plakası? Hangi ilin vasıta plaka kodu 67?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
5ffb5f4d70380e0f38c6c237.jpg

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi iptal mi edildi vazgeçildi mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesi nasıl iptal edilir?

Next Post
5ffbf24abf214423c054094d.jpg

WhasApp’tan 8 Şubat sözleşmesi açıklaması: WhatsApp güncellemesi ile Facebook hangi bilgilere erişebilecek?

Related Posts