WhatsApp’tan gizlilik sözleşmesi ile ilgili çifte standart

Avatar of admin@teknodate.com
Whatsapptan Gizlilik Sozlesmesi Ile Ilgili Cifte Standart.jpg
Whatsapptan Gizlilik Sozlesmesi Ile Ilgili Cifte Standart.jpg

Dünyanın en tartışmalı uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp, çifte standart uygulayacak. Avrupa’daki kullanıcılar ile Türkiye’deki kullanıcılar Facebook ile veri paylaşımı mevzusunda ne yazık ki aynı muameleyi görmeyecek. Peki Facebook iyi mi bir karar aldı da bu şekilde bir sonuca niçin oldu? Hatırlayacağınız suretiyle Facebook şirketi, bazı verilerin kendisi ile paylaşılacağını söylemişti.

Buna nazaran WhatsApp kullanıcıları hem de Facebook ile bazı verilerini paylaşacak. Üstelik yaşananlar bu şekilde de kalmadı. Yepyeni bir münakaşa daha başladı.

WhatsApp ile ilgili verilen veri paylaşım sonucu, sert tartışmaların fitilini ateşledi. Buna nazaran WhatsApp, yalnız ”AB vatanlarında” veri paylaşımı yapmayacak. Şirket 8 Şubat 2021’de gizlilik sözleşmesini onaylayanların bazı verilerini ise Facebook ve Facebook’a bağlı firmalar ile paylaşacak.

AVRUPA ÜLKELERİNİ KAPSAMIYOR

Avrupa ülkelerindeki WhatsApp kullanıcılarından bu tarz bir olay istenmeyecek. Kısaca Avrupalılar verilerini Facebook ile paylaşmayacak. Fakat Türkiye’deki kullanıcılar verilerini Facebook şirketi ile paylaşacak. Bu durum çifte standarta niçin olacak. Peki WhatsApp kullanıcıları hangi verilerini Facebook ile paylaşacak?

Hesap detayları, mesajlar, bağlantılar, durum bilgisi, işlem ve ödeme verileri, satın alan desteği ve öteki iletişimler, kullanım ve kayıt detayları Facebook tarafınca alınabilecek ve işlenecek. Ek olarak firmanın tüm konum verilerinize yetişme imkanı da olacak.

Almanya, Andorra, Avusturya, Azorlar, Belçika, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Fransız Guyanası, Guadeloupe, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanarya Adaları, Kıbrıs benzer biçimde ülkelerde WhatsApp kullanıcıları veri paylaşımı yapmayacak. Bu çifte standart, daha şimdiden fazlaca büyük tartışmalara niçin oldu bile. Peki siz bu durumu iyi mi değerlendiriyorsunuz?

Koronavirüs aşısı olan hekim öldü: İşte ölüm sebebi!

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İstanbul’a kar ne vakit yağacak?
İşte herkesin merak ettiği özellikleriİşte her insanın merak etmiş olduğu özellikleri
Efe Tur müşteri hizmetlerine nasıl ulaşılır?Efe Tur satın alan hizmetlerine iyi mi ulaşılır?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Oneplus Bandin Ozellikleri Ile Birlikte Tanitim Tarihi De Belli Oldu.png

OnePlus Band’in özellikleri ile birlikte tanıtım tarihi de belli oldu

Next Post
Siber Saldirilar Hastaneleri Hedef Aliyor.jpg

Siber saldırılar hastaneleri hedef alıyor

Related Posts