WhatsApp’tan şok karar: Verilerini Facebook’la paylaşmayana WhatsApp yok!

WhatsApp bundan seneler ilkin Facebook çatısı altına girmişti. Facebook’un bir şirketi olan popüler mesajlaşma uygulaması, sonrasında uygulamasının açılış sayfasına Instagram şeklinde ‘Facebook’ ibaresi yerleştirmişti. Uygulamasında değişimler yapmayı seven WhatsApp şimdilerde ise kullanım koşullarını değiştirmenin arefesinde. Üstelik bu karar WhatsApp kullanıcıları bir fazlaca kızdırabilir.

WHATSAPP İÇİN FACEBOOK İÇEREN ONAY ŞARTI

Whatsapp yeni gizlilik ilkelerini duyurdu. Gizlilik ilkelerinde münakaşa yaratan mevzu ise Facebook ile yapılacak veri paylaşımı oldu. Yeni gizlilik ilkelerine gore mesajlaşma uygulaması, kullanıcılardan verilerinin Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılmasını kabul etmesini isteyecek. Bu isteği kabul etmeyen kullanıcılar ise WhatsApp kullanmaya devam edemeyecek ve WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

WhatsApp ilkeler

SOSYAL MEDYANIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Yeni gizlilik ilkelerini kabul edenler, WhatsApp’tan mesajlaşmaya devamlı olduğu şeklinde devam edebilecek. WhatsApp’ın ‘kabul etmiyorum ve WhatsApp kullanmaya devam etmek isterim’ şeklinde alternatif bir seçenek sunmuyor olması ve WhatsApp’ı kullanabilmek için bir nevi onayı koşul koşması toplumsal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

YENİ GİZLİLİK İLKELERİ NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK?

WhatsApp’ın yeni gizlilik ilkelerinin devreye alınması için birazcık daha zaman var. Zira yeni ilkeler 8 Şubat 2021’de geçerli olacak. WhatsApp kullanıcılarına bir bildirim göndererek söz mevzusu ilkelerin onaylanmasını isteyecek. Uygulama halihazırda birçok kullanıcısına bahsedilen bildirimi göndermeye başlamış durumda.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Saniyelerle kurtuldu! Saniyelerle kurtuldu!
Hotmail hesap silme nasıl yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!Hotmail hesap silme iyi mi yapılır? İşte kalıcı hesap kapatma adımları!
ING Bank müşteri hizmetlerine nasıl ulaşılır?ING Bank alan kişi hizmetlerine iyi mi ulaşılır?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post

Negatif artık saniye nedir? Dünya’nın hızlı dönmesinin etkileri neler?

Next Post

Dünya’nın hızlı dönmesinin etkileri neler? Negatif artık saniye nedir?

Related Posts