Whatsapp’tan yepyeni bir hizmet: Whatsapp işletme hesabı

Avatar of admin@teknodate.com
12736592

Whatsapp işletme, uygulamanın işletme sahipleri için geliştirdiği bir özelliktir. Bu yepyeni ve kullanışlı özellik hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazımızda sizin için derledik. Gelin hep beraber bu benzeri olmayan uygulamayı inceleyelim.

Whatsapp İşletme Hesabı Özelliği Nedir?

Whatsapp Business ya da öteki adıyla işletme hesabı, adından da anlaşıldığı benzer biçimde işletme sahibi kişiler için oluşturulmuş bir özelliktir. Bu özellik, işletme sahiplerinin müşterileri ile daha süratli ve yakından yazışma kurmalarını sağlar. Uygulama, işletme hususi durumunu kişisel telefonunuza indirerek hem iş hem de hususi Whatsapp hesabınızı tek bir telefon üstünden yönetebilme şansı tanır. İstenirse bir işletme hesabını Whatsapp Business çoklu kullanım özelliği ile başka cihazlarda eş zamanlı yönetmeye de fırsat verir. Böylece müşterilerle kurulan yazışma tek bir şahıs üstünden yapılmak durumunda kalmaz.

Doğrulanmış Hesap Nedir? Ne İşe Yarar?

Bilhassa alan kişi iletişimini destekleyen ve geliştiren bu uygulama, ödemesi alınan görüşmeler, onay bekleyen ödemeler ya da yeni alan kişi benzer biçimde durumları takip etmenizi elde eden etiketleme özelliği ile sizleri işinize daha hakim kılar. İşletmelerin doğrulanmış hesap özelliği de vardır. Doğrulanmış hesap, kurallara uyulduğu ve gerçek bir iş sürdürdüğü tespit edilen işletme hesaplarına verilir. İşletme hesabı açtıktan sonrasında Whatsapp, hareketlerinizi bir süre izlemeye alır ve sadece belli bir süreden sonrasında size doğrulanmış hesap hakkını tanır. Whatsapp, bu seyretme süresince kaide dışı bir fiil gözlemlediğinde hesabı askıya alma hakkına da haizdir. Doğrulanmış hesap, işletme adının tarafındaki yeşil bir rozet ile belirir. Bu rozete haiz olmak pekçok işletmeci sahibi için itimat veren, onaylı bir işletmeye haiz olduklarını göstermek amacıyla mühim bir husustur.

Whatsapp İşletme Hesabı Iyi mi Onaylanır?

İşletme hesabınızı açtıktan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan hususi bir adım yoktur. Whatsapp, bir süre için eylemlerinizi izler ve belli bir süreden sonrasında da işletme hesabınıza onay verir. Bu süre içinde spam ve benzeri benzer biçimde onaylanmayan eylemlerden kaçınmanız, işletme hesabınızın doğrulanma işlemini hızlandırır. Whatsapp’ın bu aşamada gözlemlediği şey hakikaten bir işletmeye haiz olup bulunmadığınız ve müşterilerle olan iletişiminiz olur. WhatsApp kurallarına aykırı bir şey yapmadığınız sürece işletme hesabınız için onay almak oldukça kolay bir süreçtir.

Whatsapp İşletme Hesaplarını Iyi mi Ayırt Edersiniz?

Whatsapp işletme hesabı ile kişisel hesaplar birbirinden değişik uygulamalardır. Bu iki özelliğin ayrımını yapabilmek için kişinin profilini denetim etmeniz yeterlidir. İletişimde olduğunuz şahıs eğer bir işletme hesabı ise söyleşi kutusunda ‘’Resmi İşletme Hesabı’’ ibaresini görürsünüz. İletişimde olduğunuz hesap onaylanmış, gerçek bir işletme hesabı ise mevzu başlığının yanında yeşil onay rozeti bulunur. Hemen hemen gerçekliği belirlenmemiş yada onay almamış işletme hesapları ise yalnızca ‘’İşletme Hesabı’’ olarak tanımlanır. Bahsedilen bu özellikler ile ne türden bir hesap ile iletişime geçtiğinizi kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Üstelik, onay rozetleri ile iletişimde olduğunuz hesapların hangi aşamada bulunduğunu da takip edebilirsiniz.

Whatsapp İşletme Iyi mi Kullanılır?

Kişisel hesabınızla açtığınız Whatsapp ve Whatsapp Business içinde birçok değişik özellik vardır. İşletme hesaplarındaki profilde kişisel hesaplara kıyasla daha çok seçenek bulunur. Bu değişik seçenekler işletme hesabı hakkında daha detaylı informasyon vermek suretiyle oluşturulur. Mesela; işletmenin konumu, iş tanımı, mail adresi benzer biçimde veriler yer alır. WhatsApp Business’ı değişik kılan en mühim özelliklerden bir diğeri de durağan(durgun) telefon numarası üstünden hesap oluşturulabilmesidir. WhatsApp Business özellikleri yalnızca bunlarla sınırı olan değildir. Business hesabı ile gelen ve işletmecileri oldukça rahatlatan bir öteki özellik de otomatik cevaplamadır. İşletme sahibi ya da hesabı yöneten şahıs, mesai saatleri haricinde ya da uygun olmadığı zamanlarda müşterilere gönderilen otomatik mesajlar yaratabilir. Evvelde belirlenen bu mesajı ve gönderilme saatlerini ayarlamak için WhatsApp’ın ayarlar kısmındaki ‘’Away Message’’ kullanabilirsiniz.

WhatsApp İşletme Hesabı Iyi mi Açılır, Şartları Nedir?

WhatsApp işletme hesabı açma işlemi, birkaç adımdan ve şarttan oluşur. Tek bir telefon üstünden iki değişik hesap kullanabiliyor olsanız da işletme hesabı açarken değişik bir telefon numarası göstermeniz gerekir. Hakkaten bir işletmeye haiz olmanız da koşullardan biridir ve bu koşulu sağladığına dair bir belgeye haiz olmalısınız. Peşinden her anlaşmada olduğu benzer biçimde tüm WhatsApp işletme hesabı özelliklerinden yararlanabilmek için uygulamanın sözleşmesini kabul etmeniz gerekir.

Tüm bu koşulları sağladıktan sonrasında WhatsApp Business profilinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun uygulama satın alma bölümünden uygulamanın adını yazarak indirebilir ve belirtilecek olan adımları takip edebilirsiniz. Bu işlemler, kişisel bir WhatsApp hesabı açmak ile aynı ilerler ve tıpkı kişisel hesabınızda olduğu benzer biçimde parasız bir uygulamadır. Uygulama indikten sonrasında kullanım koşullarını kabul ederek bir sonraki adım olan kayıt oluşturma ekranına ulaşırsınız. Telefonunuza gelecek 6 haneli onay koduyla sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonrasında uygulama, telefonunuzdaki bazı özelliklere ulaşmak ister. Bu adımı istediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz. Peşinden işletme bilgilerini kaydederek WhatsApp Business hesabınızı oluşturmuş olmuş olursunuz. WhatsApp işletme hesabı açmak işte bu kadar rahat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12736469

Whatsapp hizmeti artık bilgisayarda: Whatsapp Web

Next Post
12736973

Apple TV Plus nedir? Nasıl kullanılır?

Related Posts