Windows 7 kullanıcıları güvenliği umursamıyor

Avatar of admin@teknodate.com
Windows 7 Kullanicilari Guvenligi Umursamiyor.png
Windows 7 Kullanicilari Guvenligi Umursamiyor.png

Windows 7 kullanıcıları güvenliği için pek bir şey yapmıyor. Hatırlayacağınız suretiyle 2020 yılının başlarında Microsoft artık bu işletim sistemini desteklemeyeceğini söylemişti. Bunun üstüne Windows 7 kullanıcıları neredeyse ikiye ayrıldı diyebiliriz.
Bazıları bu işletim sisteminden Windows 10 platformuna doğru geçiş yapmış oldu. Kimileri ise gene burada kalmayı tercih etti. Aradan geçen 1 yıl süre zarfında mühim bir bölüm yeni platforma geçiş yapsa bile gene de küçümsenmeyecek bir kesim burada kaldı.
Aralık 2019 tarihinde internete bağlı olan cihazların ortalama olarak yüzde 18,9 benzer biçimde bir kısmı Windows 7 kullanıcısı çıktı. Microsoft bunun derhal peşinden 2020 yılının başlarında Windows 7 desteğini çekeceğini söylemiş oldu. Aniden bu işletim sistemi kullanan kişilerin sayısı yüzde 10’dan daha çok düşüş yaşamaya başladı.(*7*)

Tüm bu olanların peşinden kullananların mühim bir bölümünün Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmış olduğu görüldü. Fakat geriye dönerek baktığımızda, ortalama olarak 200 milyon aygıt Windows 7 platformundan bir türlü vazgeçmiyor. Bu durum adeta “sadık yarimiz Windows 7’dir” diyen bir kitlenin bulunduğunu gösteriyor.(*7*)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Huawei Harmonyos Cok Iddali Geliyor.jpg

Huawei HarmonyOS çok iddalı geliyor!

Next Post
Fotograflari Dile Getiren Teknoloji Deepfake.jpg

Fotoğrafları dile getiren teknoloji: Deepfake

Related Posts