Yahoo, “nefret içeren” paylaşımları yapay zekayla silecek

Avatar of admin@teknodate.com
12756719 700x400.jpg
12756719 700×400.jpg

Kyodo ajansının haberine gore Yahoo Japonya, siber zorbalığa karşı bir uzman heyetten almış olduğu tavsiye sonucu sonrası, çevrimiçi ifadelerin kontrolüne ilişkin hizmetlerini güçlendirme sonucu verdi. Buna gore müessese, “fena niyetli” algılanabilecek tanımların listesini ve bu tanımların silinmesine dair kriterleri yayımlayacak. Bu listeye gore, suni zekanın “zarar verici” algıladığı paylaşımlar otomatik kaldırılacak. Halihazırda kayda geçen paylaşımlarıyla takip edilen bir kullanıcının değişik bir hesap açması halinde iki ayrı hesap da askıya alınacak.

İfade özgürlüğünün sağlanması açısından müessese, paylaşımları kaldırılan kullanıcılardan gelebilecek sorgulama ve şikayetleri kabul edecek ve tertipli aralıklarla yayımladığı raporlarda silinen paylaşımlar ile kaldırılma kurallarına ilişkin bilgileri kamuoyuyla paylaşacak.

Yahoo Japonya’nın partner müessese Z Tüm ortaklık Başkanı Kawabe Kentaro, “Tüm bu çabaları zararı dokunan paylaşımlardan caydırmak ve bunlara durdurmak için yapıyoruz.” dedi.

Kyodo’ya gore müessese, 22 yaşındaki ustalaşmış hanım güreşçi ve dizi oyucusu Kimura Hana’nın siber diktatörlük sonucu yaşamını kaybetmiş olduğu iddialarının ülke gündemine oturması sonrası bu tedbirleri aldı.

Güvenlik kaynaklarına gore, ortalama 200 hesaptan 300 civarında almış olduğu nefret içeren mesajın, Kimura’nın yaşamına son vermesine sebep olduğuna inanılıyor.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Bazı işler hiç kolay değil! Fil dışkısı veterinerin yüzünde patladı Bazı işler asla kolay değil! Fil dışkısı veterinerin yüzünde patladı
OnePlus Nord SE için hazırlıklar başladıOnePlus Nord SE için hazırlıklar başladı
İşte Aralık ayı hacamat günleri!İşte Aralık ayı hacamat günleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
12756737 700x400.jpg

Görünmez tehlike: Sar

Next Post
5fe442992af1071c5c133116.jpg

WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar hangileri? 2021’de WhatsApp’ın kullanılmayacağı telefon modelleri

Related Posts