Yeni yıl sürprizi: Boston Dynamics robotları 'Do You Love Me?' ile dans etti

Avatar of admin@teknodate.com
Yeni Yil Surprizi Boston Dynamics Robotlari 039do You Love Me039.png
Yeni Yil Surprizi Boston Dynamics Robotlari 039do You Love Me039.png

Boston Dynamics şirketi adını ürettiği robotlarla duyurdu. Sadece firmanın adını bu kadar oldukça sık kullanmamıza yol açan yegane şey, robotlara uyguladıkları tabiri caizse işkence testleriydi. Bu testler sonucu robotlarında büyük gelişmeler elde eden şirket, Spot robot köpeğini satışa dahi çıkardı. Şimdi ise şirket, yeni yıla hususi olarak yeni bir video yayınladı.

 

BOSTON DYNAMİCS ROBOTLARINDAN MÜTHİŞ PERFORMANS

Firmanın YouTube hesabı üstünden paylaşılan videoda Boston Dynamics’in robot ailesindeki tüm robotlar, ‘Do You Love Me?’ şarkısı eşliğinde dans etti. Oldukça iyi bir performans ortaya koyan robotlardan en oldukça Atlas dikkat çekti. Zira Atlas’ın sergilediği figürler bir dansçıdan farksızdı. Spot ise gülümseten bir performans ile videoda yer aldı.

robotlar

New York polisi testlere başladı: Robot polis köpekleri geliyor!New York polisi testlere başladı: Robot polis köpekleri geliyor!

GOOGLE BÜNYESİNDEYDİ

Atlas ve Spot robotlarının arkasındaki isim olan Boston Dynamics, 2014 senesinde Google’ın çatı şirketi Alphabet tarafınca satın alınmıştı. 2017’de ise şirket SoftBank’a geçmişti. Aralık ayının başlangıcında Boston Dynamics 1,1 milyar dolar karşılığında Cenup Koreli Hyundai’ye satılmış olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Bimeks Iscileri Bogazici Universitesi039nde Eylemlerine Devam Eden Isciler Ne Istiyor.jpg

Bimeks işçileri: Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemlerine devam eden işçiler ne istiyor?

Next Post
Lg 8k Qned Tv Ailesi 2021de Geliyor.jpg

LG 8K QNED TV ailesi 2021’de geliyor

Related Posts