Yikes-Hyundai Geri Çağrılar Nedeniyle Kona EV’nin Satışlarını Durduruyor

Avatar of mrcatak@tekno.bursalisozluk.com
teknodate HYUN 1

Hyundai’nin, bu araçların geri çağrılmasına neden olan problemler sebebiyle Güney Kore’deki popüler Kona EV satışlarını durdurduğu bildiriliyor.

Bildirildiğine nazaran, yangınlar ve arızalı frenler Kona EV’nin toplu olarak geri çağrılmasına yol açtı ve mesele görünüşe nazaran o denli fena ki Hyundai, EV’nin yurt içinde satışlarını durduruyor.

Kona EV satışlarını yurt içinde durdururken, Hyundai’nin Avrupa’da satışlarına devam edeceği bildirildi. Birleşik Devletler’den asla bahsedilmiyor. Yurtiçi satışlar, Kona EV satışlarının averaj dörtte birini oluşturuyor.

Reuters, “Ekim ayında Hyundai, Güney Kore’deki Kona EV’leri, muhtemelen yüksek voltajlı pil hücrelerinin hatalı üretiminden meyden temel gelen kısa dönem riski sebebiyle geri çağırdı” dedi. “İncelemelerden sonrasında yazılım güncellemelerini ve pil değişimlerini içeren geri çağırma, Eylül 2017’den Mart 2020’ye kadar inşa edilen 25.564 Kona EV’yi içeriyor.”

teknodate HYUN 1
Yikes-Hyundai Geri Çağrılar Nedeniyle Kona EV'nin Satışlarını Durduruyor 6

Bu, hatalı elektronik fren sistemleri sebebiyle geri çağrılan 50.864 Kona EV ve Nexo hidrojen yakıt hücreli araçların üstünde. Görünüşe nazaran Hyundai EV’ler için zor bir yıl oldu.

Şirket, Kona EV ile açıkça problemler yaşarken, elektrikli bir crossover olan Hyundai Ioniq 5’i piyasaya sürmenin eşiğindedir. Görünüşe nazaran Hyundai, tüm elektrik kaynaklarını bu modele mi koymayı yoksa Kona EV’yi Cenup Kore’de tekrardan canlandırmak için mi emek harcamayı düşünüyor olabilir. Ya da şu en temel kadar mevcut olan ince detaylara dayen temelrak yanlış bir varsayımda bulunuyorum.

Kona EV, Avrupa, Güney Kore ve ABD Birleşik Devletleri’ndeki en popüler elektrikli araçlardan biri olmuştur. Bununla birlikte 2019 CleanTechnica Senenin Otomobili oldu. Hyundai’nin hedefinin, bu güvenlik sorunlarını çözdükten sonrasında modeli tekrardan canlandırmak bulunduğunu varsayıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
RvIYMdBiu0mhLSt6DmPNew

Pandemi etkisi: Merakla beklenen özellik Whatsapp Web’e geldi

Next Post
teknodate twitters

Elon Musk Devreleri Yaktı: Bitcoin ve Dogecoin’le İlgili Yorumları Kripto Para Piyasasını Salladı

Related Posts