YouTube kanalları platformdan kaldırılabilecek – Teknoloji Haberleri

Avatar of admin@teknodate.com
Youtube Kanallari Platformdan Kaldirilabilecek Teknoloji Haberleri.jpg
Youtube Kanallari Platformdan Kaldirilabilecek Teknoloji Haberleri.jpg

YouTube telif hakları, büyük bir muamma olmaya devam ediyor. Her kafadan bir ses çıkıyor ve kimse neyin telif hakları kapsamına girdiğini neyin girmediğini tam olarak bilmiyor. YouTube platformu bu durumu tamamen çözecek şeklinde görünüyor. Uygulama, telif hakları mevzusunda artık daha da kesin.

Bu şekilde bir tepki verilmesinin en büyük sebebi, ABD kurultay baskınından kaynaklanıyor. Birçok gösterim kuruluşu kurultay binasının basılması hakkında konuşurken buradaki videoları onlarca defa kullandı. YouTube bunun üstüne harekete geçti.

İŞTE YOUTUBE’UN ALDIĞI KARARLAR

Google tarafınca geliştirilen YouTube, almış olduğu yeni kararla beraber daha çok denetim sağlayacak. Bu denetimler sonucunda kanalların telif hakkı ihlali yaptığına rastlarsa uyarıda bulunacak ve 1 hafta süresince video yayınlaması yasaklanacak.

Derhal peşinden ikinci uyarı yapılacak. Eğer ikinci uyarı sonucunda da bunu hayata geçirmeye devam ederse bu kere 90 gün beklenecek. Eğer bu sürenin sonunda yeniden ihlal durumu söz mevzusu olursa bu kere kanal tamamen YouTube platformundan kaldırılacak.

Kanal sahipleri uyarı yapıldıktan sonrasında video içeriğini silebilir. Buna da tedbir alan YouTube, videolar silinse bile uyarının devam edeceğini belirtti. Doğrusu ne yapmış olursanız yapın ceza almaktan kurtulamayacaksınız. İşin aslına bakarsanız YouTube tarafınca en azından iki kez uyarı verilmesi kafi bir süre olarak görülebilir.

Bilhassa YouTube fenomenleri oldukca fazla müzik kullanıyor. Bu durumda YouTube onlar için sıkı bir denetçi haline gelebilir. Sizce alınan bu karar doğru mu?

Microsoft Duracell iş birliğinde kendini savundu

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İstanbul’a kar ne vakit yağacak?
OnePlus Band'in özellikleri ile birlikte tanıtım tarihi de belli oldu OnePlus Band’in özellikleri ile beraber tanıtım zamanı de belli oldu
Penis kanseri nedir? Belirtileri nelerdir?Penis kanseri nedir? Emareleri nedir?
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Siber Saldirilar Hastaneleri Hedef Aliyor.jpg

Siber saldırılar hastaneleri hedef alıyor

Next Post
Yerli Mesajlasma Uygulamasi Dedi Hangi Ozelliklere Sahip.jpg

Yerli mesajlaşma uygulaması Dedi hangi özelliklere sahip?

Related Posts