YouTube reklamları artıyor mu?

Avatar of admin@teknodate.com
Youtube Reklamlari Artiyor Mu.jpg
Youtube Reklamlari Artiyor Mu.jpg

YouTube’u en cazip kılan unsur TV kanallarına bakılırsa oldukca daha azca reklam almasıydı. Hatta pek oldukca dizi tutkunu TV dizilerini YouTube üstünden takip etmeye başlamıştı. Bu durumun temel sebebi ise YouTube’da reklamın oldukca daha azca olmasıydı.

 

Fakat son dönemde hem YouTube, hem de yayıncılar reklam sayısını yükseltti. Artık averaj bir videoda bile 3 – 4 kere reklam giriyor. Üstelik bu reklamlardan bazılarını geçmek de mümkün olmuyor. Kısaca zorunlu seyrediyorsunuz. Bu durum haliyle bazı toplumsal medya kullanıcılarını da rahatsız etmiş durumda.

Hatırlanacağı suretiyle Google bir süre ilkin YouTube’taki reklam politikasını değişiklik yapma sonucu almıştı.

ORTAK OLMAYAN KANALLAR İÇİN DE REKLAM

Google yeni düzenlemiş olduğu kullanım sözleşmesine bakılırsa, reklam ortaklığı yapmak istemeyen kanalların videolarında bile reklam gösterebilecek. Üstelik bu reklamlar için video üreticilerine ödeme de yapmayacak.

YouTube Ortaklık Programı’na kabul edilip reklam geliri elde etmek isteyen içerik üreticilerinin ise minimum 1000 aboneye ve senelik 4000 saat izlenme averajına haiz olması gerekiyor. Sadece Google şimdi, ortaklık programına dahil olmadan yüz binlerce takipçiye ulaşan kanalların videolarını da ‘reklamlayacak.’ Üstelik YouTube artık videoların başlangıcında “reklamı geç” butonu olmayan 4-5 saniyelik kısa videolar da göstermeye başladı. Peşinden ise reklamı geç butonu olan ikinci bir reklam başlıyor.

TikTok bundan sonra sektörde tek başına olmayacakTikTok bundan sonrasında sektörde tek başına olmayacak

Youtube artık YouTube Premium’a geçmek için bildiri veriyor benzer biçimde görünüyor. Siz YouTube Premium’a abone olma fikrine iyi mi bakıyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous Post
Yildiz Cekimleri Yapmak Gecis Aci Kamera Icin Hayal Olacak.jpg

Yıldız çekimleri yapmak geçiş açı kamera için hayal olacak

Next Post
1609313406 Apple Mini Led Teknolojisine Yer Verecek.jpg

Apple mini LED teknolojisine yer verecek

Related Posts